Wpis z mikrobloga

Mirki, zawsze jest nadzieja na zostanie #programista15k ! Kumpel właśnie dostał robotę jak .NET dev za prawie 8k na start. Przebranżowił się z obsługi i programowania sterowników przemysłowych w fabrykach za co płacili mu grosze. Pół roku temu zaczął mnie podpytywać o to jak wejść w "normalne programowanie" a teraz ma za sobą certyfikat z C# i pracę :) Jak się ma motywację i jest sie sumiennym nie potrzeba żadnych bootcampów. Chłopak po kolei się pytał czego się ma uczyć i się tego uczył oraz robił projekty #programowanie
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@TakumiFujiwara: Ja nie z Krakowa, więc nic mi to nie da. Po prostu widuję masę mitomanów na wykopie, którzy mówią że ŁO PANIE 5K NA STAŻU W IT JAK NIC PO 2 TYGODNIACH NAUKI. Dlatego jestem cięty na zawyżanie zarobków, które są co prawda bardzo dobre, ale nie aż tak jak twierdzą.
  • Odpowiedz
@Khaine: no o 5k jeszcze nie słyszałem na stażu :P I chyba moja firma to jedna z nielicznych co dobrze płacą za staże, ale trzeba się liczyć, że staż może trwać i rok a nie trzy miesiące. Więc mój przykład może nie jest do końca reprezentatywny. W .NET widzę tu same spoko zarobki natomiast po znajomych widzę wyzysk juniorów i stażystów w Javie.
  • Odpowiedz
natomiast po znajomych widzę wyzysk juniorów i stażystów w Javie.


@TakumiFujiwara: Bo jest w czym wybierać. Java została zalana juniorami więc można dymać ich na lewo i prawo a na miejsce i tak sie kogoś znajdzie. To samo będzie z resztą języków więc dalej namawiajcie do nauki programowania. XD
  • Odpowiedz
@TakumiFujiwara: stawka fajna jak na początek choć w javie dostałem teraz po miesięcznym stażu(bez żadnego doświadczenia) 6k burtto na UoP także i tu można fajny hajs dostać ale ogólnie w nie których miastach lipa z posadami dla juniorów z javy.
  • Odpowiedz
@Khaine: Jak się ogarnia i trafi na dobrze płacącą firmę to takie stawki i wyższe są jak najbardziej spotykane
Może niekoniecznie jak ktoś jest zaraz po bootcampie, chyba że jest jakims super koksem z np matmy
  • Odpowiedz
  • 0
@e_mati takich firm w skali kraju jest pewnie tyle że można policzyć na palcach jednej ręki. Dlatego nie ma się co nimi sugerować, bo realia w jakie wpada 95% ludzi są inne.
  • Odpowiedz
@Khaine: 8k na start, tylko że nie na start bo już wcześniej robił w IT tylko cos troche innego, i nie 8k tylko 5 k bo brutto i zaraz sie okaze ze jednak nie w programowaniu tylko czymś innym xD karaluchy
  • Odpowiedz