Wpis z mikrobloga

Mirki, zawsze jest nadzieja na zostanie #programista15k ! Kumpel właśnie dostał robotę jak .NET dev za prawie 8k na start. Przebranżowił się z obsługi i programowania sterowników przemysłowych w fabrykach za co płacili mu grosze. Pół roku temu zaczął mnie podpytywać o to jak wejść w "normalne programowanie" a teraz ma za sobą certyfikat z C# i pracę :) Jak się ma motywację i jest sie sumiennym nie potrzeba żadnych bootcampów. Chłopak po kolei się pytał czego się ma uczyć i się tego uczył oraz robił projekty #programowanie
  • 32
  • Odpowiedz
@joolekk: ja mu tylko mówiłem czego się uczyć a chłopak wykuwał już sam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Bezzalogowy: 8k dla osoby bez doświadczenia to mało? Początkującej osobie? Juniorowi? Patrząc po moich znajomych co na start w Javie dostaja po 3 albo 4k to bardzo dobrze. A mówili, że w C# mniejsza kasa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@TakumiFujiwara: ale mogl znac mase innych algorytmow. Kolejna sprawa ze jak ktos zmienia firme ale nadal pracuje to daje mu sie lepsze stawki na zachete. Tutaj mamy programiste ktory tylko zmienia jezyk. Zmysl programowania posiada. Za 2 miesiace bedzie nirmalnym midlem. Dla firmy byla to udana inwestycja.
  • Odpowiedz
Tutaj mamy programiste ktory tylko zmienia jezyk.


@Bezzalogowy: w sumie nie tylko, bo też paradygmat. Pewnie pisał w jakimś języku strukturalnym, a teraz w obiektowym, więc jego doświadczenie nie jest więcej warte od hobbysty który przez kilka lat coś w domu dłubał. IMHO fajnie jakby 8k brutto było standardem na start w Polsce.
  • Odpowiedz
erowników przemysłowych w fabrykach za co płacili mu grosze. Pół roku temu zaczął mnie podpytywać o to jak wejść w "normalne programowanie" a teraz ma za sobą certyfikat z C# i pracę :) Jak się ma motywację i jest sie sumiennym nie potrzeba żadnych bootcampów. Chłopak po kol


@TakumiFujiwara: brutto czy netto?
  • Odpowiedz
@TakumiFujiwara: Z czego ma ten certyfikat? 5k na rękę co prawda jest osiągalne na starcie, ale dla osoby która w programowaniu ledwo siedzi pół roku... no #!$%@? mi to ściemą. 5k netto na start to raczej dla kogoś kto ma minimum inżyniera z informatyki, więc siedzi w temacie głębiej niż półroczne rzeźbiarstwo w domu.

Swoją drogą możesz podać czego kazałeś mu się uczyć? ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
@Khaine: zrobił 70-483 MIcrosoftu. Też byłem w szoku jak sie dowiedziałem. On ma magistra ale z mechatroniki czy czegośtam. Ale chyba takie są dzisiejsze dotnetowe stawki. Ja również nie narzekam mimo ledwie rocznego doświadczenia ( ͡º ͜ʖ͡º) Na stażu z zerowym doświadczeniem, bez żadnego tytułu, dostawałem prawie 4k na rękę na umowie zlecenie a teraz dużo więcej na UoP, więc nie widzę powodu czemu 5k
  • Odpowiedz
Ale chyba takie są dzisiejsze dotnetowe stawki


@TakumiFujiwara: No właśnie nie do końca są. Jest lepiej niż w C++, ale i tak dupy nie urywa w .NET, najlepiej jest w Javie.

4k w Polsce na stażu? xD Gdzie niby? W Warszawie na 4k na rękę to są już zwykle oferty dla juniorów co mają z rok stażu, stażysta to sobie może prukać za 2.5k co najwyżej. No chyba że się
  • Odpowiedz
@Khaine: No właśnie widzę jak w Javie jest lepiej... jak znajomi javowcy dostają jako juniorzy już z doświadczeniem dostają mniej niż ja na początek na staż dostawałem. I to nawet w korpo typu ABB a nie janusz softach. Kraków, jak chcesz więcej info uderz na priv, bo wolałbym nie pisać zbyt dużo na wykopie bo połowa firmy przegląda.
  • Odpowiedz