Wpis z mikrobloga

Mirki, zawsze jest nadzieja na zostanie #programista15k ! Kumpel właśnie dostał robotę jak .NET dev za prawie 8k na start. Przebranżowił się z obsługi i programowania sterowników przemysłowych w fabrykach za co płacili mu grosze. Pół roku temu zaczął mnie podpytywać o to jak wejść w "normalne programowanie" a teraz ma za sobą certyfikat z C# i pracę :) Jak się ma motywację i jest sie sumiennym nie potrzeba żadnych bootcampów. Chłopak po kolei się pytał czego się ma uczyć i się tego uczył oraz robił projekty #programowanie
  • 32
Tutaj mamy programiste ktory tylko zmienia jezyk.


@Bezzalogowy: w sumie nie tylko, bo też paradygmat. Pewnie pisał w jakimś języku strukturalnym, a teraz w obiektowym, więc jego doświadczenie nie jest więcej warte od hobbysty który przez kilka lat coś w domu dłubał. IMHO fajnie jakby 8k brutto było standardem na start w Polsce.
erowników przemysłowych w fabrykach za co płacili mu grosze. Pół roku temu zaczął mnie podpytywać o to jak wejść w "normalne programowanie" a teraz ma za sobą certyfikat z C# i pracę :) Jak się ma motywację i jest sie sumiennym nie potrzeba żadnych bootcampów. Chłopak po kol


@TakumiFujiwara: brutto czy netto?
@TakumiFujiwara: Z czego ma ten certyfikat? 5k na rękę co prawda jest osiągalne na starcie, ale dla osoby która w programowaniu ledwo siedzi pół roku... no #!$%@? mi to ściemą. 5k netto na start to raczej dla kogoś kto ma minimum inżyniera z informatyki, więc siedzi w temacie głębiej niż półroczne rzeźbiarstwo w domu.

Swoją drogą możesz podać czego kazałeś mu się uczyć? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Khaine: zrobił 70-483 MIcrosoftu. Też byłem w szoku jak sie dowiedziałem. On ma magistra ale z mechatroniki czy czegośtam. Ale chyba takie są dzisiejsze dotnetowe stawki. Ja również nie narzekam mimo ledwie rocznego doświadczenia ( ͡º ͜ʖ͡º) Na stażu z zerowym doświadczeniem, bez żadnego tytułu, dostawałem prawie 4k na rękę na umowie zlecenie a teraz dużo więcej na UoP, więc nie widzę powodu czemu 5k dla
Ale chyba takie są dzisiejsze dotnetowe stawki


@TakumiFujiwara: No właśnie nie do końca są. Jest lepiej niż w C++, ale i tak dupy nie urywa w .NET, najlepiej jest w Javie.

4k w Polsce na stażu? xD Gdzie niby? W Warszawie na 4k na rękę to są już zwykle oferty dla juniorów co mają z rok stażu, stażysta to sobie może prukać za 2.5k co najwyżej. No chyba że się dostanie
@Khaine: No właśnie widzę jak w Javie jest lepiej... jak znajomi javowcy dostają jako juniorzy już z doświadczeniem dostają mniej niż ja na początek na staż dostawałem. I to nawet w korpo typu ABB a nie janusz softach. Kraków, jak chcesz więcej info uderz na priv, bo wolałbym nie pisać zbyt dużo na wykopie bo połowa firmy przegląda.