Wpis z mikrobloga

Kupiłem sobie #gitarabasowa i się jaram niesamowicie ʕʔ
Ibanez sr300e, do tego fajny używany piecyk Fendera i można graaaaać

tylko, że nie umiem za bardzo, ale już sobie ogarnąłem materiały do nauki i niedługo będzie można coś pograć do jakiegoś podkładu ;)

grube struny, palce bolą, kawał drewna na kolanie, ale banan na twarzy rekompensuje wszystkie niedogodności ;)

jakby ktoś miał jakieś ciekawe stronki, albo fajne ćwiczenia to chętnie przygarnę ( ͡ ͜ʖ ͡)

#gitara #bas #chwalosie
Pobierz seeksoul - Kupiłem sobie #gitarabasowa i się jaram niesamowicie ʕ•ᴥ•ʔ
Ibanez sr300e,...
źródło: comment_ivuxko2szBghBNhLhxMDahPoVOIwCEpC.jpg
  • 21
@seeksoul: technika grania palcami, trzeci-drugi-pierwszy-drugi i tak w kółko, chociaż są ludzie którzy grają trzeci-drugi-pierwszy-trzeci xd. Ja nie polecam żadnych lekcji, lepiej być samoukiem a z czasem sięgać po jakieś rady korekcyjne, najwazniejsze zeby wypracowac wlasny styl
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@WesolyKapelusznik: łohoho, odezwał się wypokowy wirtuoz. Pilichowski jest lepszy zwłaszcza w klangu i od lat idzie do przodu. S. Hamm swój prime ma już za sobą, lata 80-90 i czasy G3 jak najbardziej, ale potem już równia pochyła, nie ta szybkość, nie ten feeling, wypalił się artystycznie i jedzie juz tylko na wyuczonych technikach. Recenzje jego płyt mówią same za siebie. Pilichowski ma tego pecha że nie urodził się w USA
@seeksoul: Od siebie mogę polecić (dla samouków) "Moja basówka" Andrzeja Grabowego na początek (powinna styknąć na rok nauki :D). Potem polecam przerobić "Funk fusion bass" przynajmniej do 5 rozdziału. Jeszcze "The art of walking bass" jest bardzo fajna jeżeli chodzi o naukę skal i improwizacji.
Z internetowych źródeł nawet spoko jest talkingbass.net.
PS. stała przyjaźń z metronomem jest bardzo wskazana ( ͡º ͜ʖ͡º) i pamiętaj o
grasz na gitarze, czy od razu bas?


@pogop: grałem na gitarze też i na perkusji ( ͡º ͜ʖ͡º)

@WesolyKapelusznik: ładna gitara, lubię takie stylizowane na jeden kawałek drewna :)

@darglk: dzięki, coś sobie poczytam teraz w długi weekend ;) tak jak wyżej, grałem na gitarze i bębnach więc wiadomo, że metronom i ćwiczenia do podstawa ¯\_(ツ)_/¯