Wpis z mikrobloga

Szybkie pytanie - czy policykliczne ognisko hypodensyjne śr. 40 mm w placie wątroby wymaga różnicowania?

Przeglądam wyniki do wizyty u nefrologa i coś takiego znalazłam, nikt tego wcześniej nie widział bo byky wazniejsze rzeczy.

#medycyna
  • 6
@Cziq kazda zmiana wymaga kontroli i sprawdzenia chociazby na powtornym usg. Wiele rzeczy to moze byc a szkoda to hodowac.
To bylo TK jak rozumiem? A jakas historia,cos soe wcześniej dzialo? Po co do nefrologa?
@newton69 TK. Mialam podmiedniczkowe zwezenie moczowodu i dwie operacje. Jestem juz 6 mcy po zabiegu a nadal mnie boli w prawym boku. Mysle co dalej. No i na tym TK wyszla na zmiana - myslalam, ze to moze powoduje ten ucisk kolo watroby ( ) ale mam zle wspomnienia z lekarzami... odechciewa sie
@Cziq trzeba by zrobić znowu tk z kontrastem i obejrzeć jak to się wzmacnia i usg. Pokaz to nefrologowi,proby watrobowe warto sprawdzic. Kiedy byloto tk robione? Przed,po operacji?
@newton69 ah. Czuje niepocieszenie. Myslalam, ze powiesz Olac, bedziesz zyc :D nic no trzeba zrobic. Tk we wrzesniu czyli rok temu, teraz wiem, ze znowu mam zastoj w nerce i stan zapalny. Musze w koncu isc na badania...

Dzieki, Mireczku :(