Wpis z mikrobloga

Zastanawialiście się kiedyś jak konkretnie wyglądają warunki w innej firmie IT niż Wasza? Jeśli chcecie poczytać jak się pracuje w Sii Polska, to zerknijcie do mnie na bloga: https://paweldobrzanski.pl/2018/08/09/jak-wyglada-praca-w-sii-moje-opinie/

A gdybyście mieli jakieś pytania, to dajcie komentarz tu czy na blogu, maila też można podesłać :P
#programista15k #programowanie Otaguję jeszcze czym się firma zajmuje, może ktoś będzie zainteresowany z #java #javascript #android #csharp
  • 26
@budyn: To nie jest jakiś sponsorowany post. Dużo osób mnie pytało o firmę. Za którymś razem znudziło mi się opowiadanie od początku, więc stwierdziłem że napiszę review jak to wygląda od środka.

Więc Wam też podrzucam, może ktoś będzie zmieniał firmę i będzie ciekawy co to za jedni, jakieś Sii. NIe namawiam do niczego, po prostu pokazuję jak tu jest.

Tak na szybko:
- "rozliczenie czasu pracy" ->dziękuję dobranoc.
- 3708 pracowników i paru bierze udział w hackatonie
- "biblioteczka programisty: aktualizowana co kwartał, można zgłosić jakiś tytuł" -> To nie można poprosić zeby kupili jakąś książkę ad-hoc tylko trzeba kwartał czekać?
- "gaming room w głównym biurze" czy to znaczy że macie kilka biur i tylko w jednym jest gamin room?

Ogólnie to te warunki żadnego szału nie robią, i wg
Tak na szybko:

- "rozliczenie czasu pracy" ->dziękuję dobranoc.

W każdej firmie raportujesz zadania, nic nowego.

- 3708 pracowników i paru bierze udział w hackatonie

O hackathonie piszę z perspektywy oddziału krk, na 12 zespołów były chyba 3 od nas. Nie wiem co robią inne oddziały. Plus nie każdy lubi hackathony ( ͡° ͜ʖ ͡°)

- "biblioteczka programisty: aktualizowana co kwartał, można zgłosić jakiś tytuł" -> To nie
@rotflolmaomgeez: Ważne, że jesteś zadowolony :)
@komw Btw pytałeś czemu np książki zamawiamy zbiorczo co kwartał czy co jakiś czas: bo nikt nie będzie księgował i zamawiał po jednej książce co tydzień, strata czasu wielu osób.
No chyba, że komuś coś jest potrzebne na już, to wtedy się zamawia ad-hoc.
@budyn: @budyn: No bez przesady ;) Nie wszędzie raportuje się ile godzin spędziłem przy projekcie, albo czy rzeczywiście siedzę 8h w pracy co do minuty. Rzekłbym że to standardowy obraz korpo.
@komw: U mnie w firmie się raportuje w pełnych godzinach. Rzadko kiedy się spotyka firmy, które nie liczą ile zasobów kosztuje ich dany projekt. Bogaci są pewnie :)
Osobiście nawet liczę sobie czas podczas prywatnych projektów, żeby wiedzieć czy mi się zlecenie na stronkę opłaciło.
@komw: Nie tylko, znam wiele firm robiących swoje produkty, w których normalnie się raportuje czas pracy. Jakoś musisz potem wyliczyć zwrot z inwestycji, a nie zrobisz tego bez analizy ile zasobów na to poświęciłeś.
Alej jak ktoś nie robi, to pewnie albo jeszcze nie robi, albo już nie będzie musiał robić w dłuższej perspektywie.
@rotflolmaomgeez: jak to? to gdzie Ty pracujesz? ja nie pracuje w korpo, polska firma produkcyjna i mam jirę, tam loguję godzinki na taskach na których coś kodziłem w ciagu dnia. Średnio 6h na dzień loguję na jirce. Myślałem że to normalne, powszechne
@MetroStation: pare pytan:)
1. o co pytali na rozmowie technicznej?
2. z tekstu wynika ze rozmowa trwa godzine i jest z jedna osoba, dobrze rozumiem?
3. co jak klient/projekt mi sie nie podoba? albo ja klientowi?
pare pytan:)

1. o co pytali na rozmowie technicznej?

zależy na jaki poziom. na pewno podstawa to ogarnięcie kolekcji, obsługa wyjątków, nowości java 8, a zaraz 9 - standard. Może jak się zachować na produkcji gdy aplikacja się wysypuje? Zależy kto i gdzie pyta.

2. z tekstu wynika ze rozmowa trwa godzine i jest z jedna osoba, dobrze rozumiem?

Zazwyczaj trwa godzinę i jedna osoba przepytuje kandydata. Czasem do pół godziny dłużej,