Wpis z mikrobloga

Gościo się pyta czy jego dziewczyna po filologii rosyjskiej ma szanse zostać programistką w pół roku xD Po Wielu komentarzach krytycznych temu pomysłowi usuwa je wszystkie xD

Następnym razem zapyta sie ktoś czy dziewczyna po socjologii ma szansę zostać astronautą xD No ludzie, nauczcie się znosić krytykę

@szejk_wojak

#programowanie
  • 62
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Philopolemus_Fronius: skąd wiesz, może dziewczyna ma jakiś ukryty talent do programowania? Trzeba trochę logicznego myślenia, ale nie każda laska jest głupia przecież, są też ściśłe umysły ( ͡° ͜ʖ ͡°) Z tego co wiem studia nie są wcale konieczne żeby programować na dobrym poziomie. Ja bym powiedział że jeśli chce, to niech próbuje. Pół roku powiedzmy codziennej nauki to sporo. Jesteś programistą?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Philopolemus_Fronius: dobra, jakieś argumenty? Przestań powtarzać o astronautach, przyznaj że w it pracuje jednak trochu więcej ludzi. Wg ciebie ktoś (inteligentny) nie nauczył by się czegoś praktycznego w pół roku?
  • Odpowiedz
@Smuklymruf:
No ok to moja dziewczyna ma talent do prawa? Pół roku wystarczy żeby została prawnikiem?

Czy według ciebie nie nauczy się czegoś prakycznego w pół roku?

Oczywiście, że sie nauczy ale bedzie to za mało
  • Odpowiedz
@Smuklymruf: Niczego takiego nie powiedziałem. Specjalnie dałem przejaskrawiony przykład, żeby było łatwo zobaczyć absurd jego pytania. Nie moja wina, że nie rozumiesz tego tylko odbierasz to dosłownie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@Philopolemus_Fronius: na prawników nie biorą bex studiów. Programista wystarczy że ma kilka projektów na githubie i może być klepaczem kodu w wielu miejscach gdzie nie wymagają papierów. Też słabe porównanie :p
  • Odpowiedz
@Smuklymruf:
No to c--j, to moja dziewczyna chce zostac kierowcą rajdowym, ale nie ma prawa jazdy. Jak je zrobi i będzie jeździła codziennie samochodem po kilka godzin to zostanie kierowcą rajdowym w pół roku?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Philopolemus_Fronius: OK zgoda, ale nie mówimy o kierowcy rajdowym od razu tylko obsłudze wózka widłowego w jakimś januszexie. Nie musisz mieć wielu lat doświadczenia żeby znaleźć pierwszą pracę, nie? Prawo jazdy to metafora niby czego? Jakie niby certyfikaty są potrzebne do podstawowej znajomości pythona albo php?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Philopolemus_Fronius: dobra, może i masz rację. To ile wg ciebie trzeba czasu żeby nauczyć się podstaw i mieć szanse na pracę? Ja nie mam ścisłego wykształcenia ale z tego co wiem bariera wejścia nie jest az taka duża dla kogoś niegłupiego. Kursów i materiałów w necie jest od groma, a popyt na rynku pracy duży. W jakich technologiach ty robisz? Ile czasu ci zajęło dotarcie do praktycznego poziomu? Będę wdzięczny
  • Odpowiedz
@Smuklymruf: Ja się uczę programowania od 13 roku życia więc nie jestem w stanie ci powiedzieć ile czasu trzeba żeby się nauczyć programować na poziomie zawodowym, ale myślę, że rok to jest wystarczająca ilość czasu dla osoby kumatej w kwestiach komputerowych.

a ale z tego co wiem bariera wejścia nie jest az taka duża dla kogoś niegłupiego

Nieprawda, czemu ludzie powtarzają takie bzdury? Może pójdź np. na targi pracy i sam się przekonaj jak wygląda sytuacja a nie wierzysz w to co ktos napisze w internecie? Podchodzisz do pracodawców i oni nie chcą nikogo bez doświadczenia, więszkość nawet nie oferuje żadnych staży.

Kursów i materiałów w necie jest
  • Odpowiedz
@Philopolemus_Fronius: Ale to nie jest głupie pytanie. Mam w pracy ziomka, który 7 lat robił jako architekt budownictwa, znudziło mu się, dwa miesiące nauki JavaScriptu i jakichś podstaw .NET, a teraz robi jako programista. Po dwóch miesiącach, a potem po 3 miesiącach stażu.
  • Odpowiedz