Wpis z mikrobloga

Mirki, kupiłem wczoraj Tribana 100, a raczej odebrałem po dwóch tygodniach. Najpierw zamówiłem przez Internet z dostawą do sklepu. Czekałem długo, po czym przysłali maila, że paczka zaginęła. Wkurzyłem się i poprosiłem w końcu o takiego ze sklepu, byle nie zajeżdżonego i wymierzonego przez 1000 ludzi. Odebrałem wczoraj, nie wyglądał źle, ale lampki kompletowali na poczekaniu i mam wątpliwości czy nie był z wystawy. Trudno, wziąłem.
Pierwsza przejażdżka do domu i czuję, że prawy pedał jakoś krzywo chodzi, ucieka spod buta, jakby ośka była krzywa.
Koło z przodu ma lekkie bicie, z tyłu ma bicie góra dół (czuć jak się podniesie za siodełko i zakręci). Podjechałem dziś do serwisu, a tam wstępna diagnoza, że trzeba będzie całą korbę zmienić. Zastanawiam się czy go nie oddać i nie zamówić nowego.
#wykoptribanclub #rower #triban #triban100 #decathlon
  • 7
  • Odpowiedz
Zakup na raty raczej nic nie zmienia w kwestii prawa konsumenta. Wyjaśniaj sytuację i powiedz jak było, przestaw sytuację z pierwszym rowerem. Najważniejsze to nie ściemniać. Mojego bez problemu chcieli wziąć na serwis supportu z zerwanymi naklejkami i ogólnymi "poprawkami". Tutaj powinni wymienić lub naprawić go bez problemu.
  • Odpowiedz
@geuze: właśnie zastanawiałem się czy nie przesadzam, ale czuję jak zakręcę tylnym kołem, że "chodzi" góra dół, zamiast się kręcić normalnie. No i kwestia tej korby, może sam pedał jest uszkodzony, ale raczej serwisant mówił, że cała korba do wymiany. I tak będą grzebać w nieskończoność. Spróbuję go wymienić, tyle, że nie mają na stanie już.
  • Odpowiedz