Wpis z mikrobloga

Beka z tych darmowych kont w banku z ograniczeniami:
- 5 darmowych przelewów
- 5 darmowych wypłat z bankomatów
- nie można mieć płatnego konta w innym banku
- nie można wziąć kredytu

Ale mi to darmowe konto. W 2009 byłem w Szkocji w pracy na wakacje, otworzyłem sobie konto z obsługą przez neta. Wróciłem do Polski, zostawiłem na koncie jakieś 5 funtów nie zamykając go. W 2014 pojechałem na dłużej do Szkocji, zmieniłem tylko kartę w banku na aktualną oraz adres przywiązany do konta i oczywiście 5 funtów na mnie czekało. W grudniu 2016 znów wróciłem do Polski i zostawiłem na koncie 14 funtów. Konto dalej aktywne, mogę się przez neta logować, kasa nietknięta.
Aha - oczywiście żadnych ograniczeń w przelewach (które chyba na dodatek były darmowe - nie pamiętam już na 100%), żadnych ograniczeń w wypłacaniu z bankomatów. Jak tam pracowałem to miałem debet nawet do 1000 funtów do wykorzystania.
I to się nazywa darmowe konto.

#banki #finanse #zagranico #ciekawostki
  • 13
@Matpiotr:
No od 8mego sierpnia w każdym banku możesz mieć darmowe konto z ograniczeniami które wymieniłem

@caribbean:
@Sweet_acc_pr0sa
No dobra teraz patrze i jest darmowe, a nie ma żadnych haczyków? No ale nie zmienia to faktu że ja o nim nigdy nie słyszałem, w ogóle co to za bank? A w Szkocji to jest w każdym banku.
@Matpiotr: Wiem że to czepianie się z mojej strony bo tą jedną transakcję kartą się zawsze przeprowadzi, ale taki np Getin:
"0 zł za prowadzenie konta przy jednej płatności kartą lub BLIKIEM miesięcznie"

A co jakbym nie chciał takiej transakcji przeprowadzić? Albo inaczej - jakbym wyjechał na 4 miesiące i zapomniał karty? Ale tak jak mówie, to takie czepianie się.
@glurp77: ¯\_(ツ)_/¯ więc nie wyjeżdżaj.
Pociesz się faktem że sporo ameb siedzi w mBank, Alior, ING, PKO gdzie warunki są o wiele gorsze. Np. wymóg płatnośći 300 zł kartą.
Ludzie się na to nabierają, więc banki na tym żerują.
@Matpiotr: mam konto w ING. wszystko mam darmowe poza druga wyplata z bankomatu (z bankomatu nie wybieram pieniedzy i tak), a karta place miesiecznie na wiele wiecej niz 300zl (po to ja wzialem) wiec czemu jestem ameba?
w nest banku masz darmowe bez ograniczen, i daja 5 elixirow dodatkowo


@Sweet_acc_pr0sa: Akurat przelewy Elixir to chyba każdy bank ma za darmo bez ograniczeń w bankowości internetowej. Nest Bank tak samo.