Wpis z mikrobloga

Normalnie nie miałem ochoty niczego pod tym tagiem pisać, ale śmignął mi na tłiterku post o zasięgu sporym, po którym zaliczyłem równie spory opad szczęki na podłogę.

Polska, rok 2018. Ludzie hurtem się dziwią, jak to można wyprawić pogrzeb bez księdza. A bez krzyża? Panie, przecież każdy trup musi być plusem odznaczony! Jeśli te obrazki faktycznie mogą wywoływać u ludzi szok, to proponowałbym jeszcze mocniejsze okopanie się w swojej konserwatywnej twierdzy, w końcu na zlewaczałym zachodzie zdarza się, że na pogrzebie orkiestra zagra jakiś wesoły utwór, bo nieboszczyk lubił rozpocząć od niego dzień. Albo jeden z gości rzuci fuck (z tego miejsca chciałbym ciepło pozdrowić Johna Cleese'a) podczas upamiętnienia zmarłego, bo to z pewnością spodobałoby się temu, kogo świeżo ułożyli do trumny.

I stąd wyłania się oczywistość, która dla wielu nie jest do ogarnięcia. Zmarli często nie marzyli o tym, żeby ich pogrzeb był smutną podróżą, która musi być naznaczona smutkiem, cierpieniem i księdzem obiecującym zbawienie. Niektórzy w ciągu swojego życia potrafili być szczęśliwi, delektować się życiem i na pewno marzyli, żeby ten ostatni dzień był świętem i dobrym podsumowaniem życia dla tych, którzy postanowili się w tę ostatnią drogę wybrać.

Niby trudne, a takie proste.

#bekazkatoli #gimboateizm
Pobierz mq1 - Normalnie nie miałem ochoty niczego pod tym tagiem pisać, ale śmignął mi na tłi...
źródło: comment_nblN1WsBQjy1DnGBRKliYP82boRjlNNq.jpg
  • 65
@mq1
Grzegorz Kramer SJ:

"Najpierw księża mówią: Kora nie miała nic wspólnego z Kościołem, to nie powinno być katolickiego pogrzebu. Teraz, kiedy on rzeczywiście nie był katolicki, mówi ksiądz: «Samozbawienie. Zamiast krzyża zdjęcie z młodości. Zamiast Salve Regina pioseneczka o niczym. Smutny koniec»

Czy my naprawdę nigdy nie zrozumiemy, że takim chamskim zachowaniem nikogo do Chrystusa i Kościoła nie przyciągniemy?

Dziś, kiedy czytamy Ewangelię o kobiecie kananejskiej, w której Jezus zobaczył silną
@mq1: poczytaj więcej wpisów tego profilu... potem komentarze. Ci ludzie przejęli Twittera. Nie zgadzasz się, to madki 500+ i gimbopatrioci Cie zaspamują
@mq1: Chciałbym tylko uspokoić, że w Polsce Twitter jest stosowany przez dwie grupki:

- nastolatki będące fankami i spamujące takim kontentem
- polityczne #!$%@? które zamknęły się w twitterowym circlejerku i nie reagują na rzeczywistość

przez co ogólny zasięg takich tekstów jest niski w społeczeństwie, bo mało kto korzysta z TT.

Więc jest jeszcze nadzieja, że nie zgłupieliśmy jako naród do końca!
@mq1: pytanie tylko po #!$%@? komuś robić pogrzeb i cały obrzęd, skoro nic on nie znaczy ? Do śmietnika albo na części dla innych potrzebujących i tyle.
@Tommo22: To, że masz z wnioskowaniem problemy to już wiadomo i teraz znowu coś przeczytałeś i nie zrozumiałeś. W środowiskach patologicznych są właśnie sami katolicy. Zapytaj 10 meneli czy są katolikami. Każdy potwierdzi. A później zapytaj 10 osób, które mają coś wspólnego np. z kulturą albo nauką. Wtedy wyciągnij sobie wnioski.
@blk92: W Anglii prawie kazdy pogrzeb jest taki. Bylem na kilku. Na luzie, z zartami i historyjkami z zycia zmarlego. Chodzi w nich o to by uczcic po ludzku zmarlego i powspominac mile z nim chwile i posluchac piosenek ktore lubil, a nie #!$%@? szopke z wymyslonymi rytualami.