Wpis z mikrobloga

Czy Katolicy na wykopie posiadają jakikolwiek inny argument niż zarzucanie oponentowi młodego wieku lub ubierania choinki?

W ogóle ten argument z choinką to jest szczyt absurdu jedynie udowadniający jak bardzo naiwni i ślepi są to ludzie. Wszakże to nic innego jak kompletne samozaoranie tej ślepej masy.

Nie wiem jakim tokiem rozumowania doszli do tego, że ozdabianie choinki bombkami, łańcuchami i umieszczanie pod nią prezentów (przynoszonych przez grubego dziadka w czerwonym stroju wchodzącego przez komin) ma cokolwiek wspólnego z chrześcijaństwem?

Całe te świętowanie w okresie przesilenia zimowego to pogański zwyczaj, a katole chcąc wyniszczyć zachodnią kulturę nagle sobie stwierdzili, że to ich Jezusek się akurat wtedy urodził - na co oczywiście nie ma żadnych dowodów. Ale skoro ktoś wierzy w to, że gadający wąż kazał Ewie zjeść jabłko to co się dziwić, że łyka każdą inną bzdure wysraną przez KK.

#bekazkatoli #gimboateizm
Clefairy - Czy Katolicy na wykopie posiadają jakikolwiek inny argument niż zarzucanie...

źródło: comment_zfvG2m69PXRmkZf9zshkfFFRFTZPUMHT.jpg

Pobierz
  • 40
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie wiem jakim tokiem rozumowania doszli do tego, że ozdabianie choinki bombkami, łańcuchami i umieszczanie pod nią prezentów (przynoszonych przez grubego dziadka w czerwonym stroju wchodzącego przez komin) ma cokolwiek wspólnego z chrześcijaństwem?


@Clefairy: ja tylko przypomnę, że co roku ksiądz z ambony powtarza, że nie ubieranie choinki, prezenty i Kevin sam w domu liczą się w tym czasie, a duchowe przeżycie tego okresu. No ale nie może o tym
  • Odpowiedz
i wie o tym każdy kto świadomie przeżył chociaż jedną mszę w tym okresie


@powaznyczlowiek: Jakoś na wykopie widziałem już kilka wątków oraz komentarzy zarzucający ateistom ubieranie choinki i chodzenie z koszyczkiem. Widocznie średnio pobożni ci katolicy tutaj.
  • Odpowiedz
Jakoś na wykopie widziałem już kilka wątków oraz komentarzy zarzucający ateistom ubieranie choinki i chodzenie z koszyczkiem. Widocznie średnio pobożni ci katolicy tutaj


@Clefairy: jakoś by mnie to nie zdziwiło, biorąc pod uwagę, że przede wszystkim jest to portal że śmiesznymi obrazkami ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
co roku ksiądz z ambony powtarza, że nie ubieranie choinki, prezenty i Kevin sam w domu liczą się w tym czasie, a duchowe przeżycie tego okresu.


@powaznyczlowiek: Papież swoje, ksiądz swoje, owieczki swoje. Taka religia.

Nie jest żadną tajemnicą, że podczas ekspansji chrześcijaństwa "przykrywano" święta pogańskie właśnie chrześcijańskimi i stąd mamy takie a nie inne tradycję czy otoczkę, która z chrześcijaństwem de facto nie ma nic wspólnego - i wie o tym każdy kto świadomie przeżył chociaż jedną mszę w tym
  • Odpowiedz
@Clefairy Dokładnie tak jak mówisz, katolicy chcąc wyniszczyć pogańskie świeta zorganizowali sobie święta w tym samym czasie. Tak samo jak Wielkanoc, zaczynając od nazwy, przez marzannę, dyngusa, malowanie jajek i zające. Kisnę jak czytam "A ŚWIĘTA OBCHODZISZ CO?" Katolicy tak bardzo wciągnęli się w czytanie bibili, że nie zauważyli że święta nie są wcale związane z religią i były już wieki temu obchodzone przez pogan, którzy jezuska nie znali
  • Odpowiedz
@Clefairy: większość postów spod tagu #gimboateizm opiera się o nieznajomość prawa Kościoła Katolickiego, jego Katechizmu wraz z oficjalnymi stanowiskami w różnych sprawach. Często podawane są również jakieś skrajne przypadki zachowań księży. Trudno dyskutować z kimś, kto na przykład:

- weźmie dowolny cytat z Starego Testamentu typu "wydłub mu oko", a potem ciśnie #bekazkatoli, bo coś mu się tam nie zgadza,
- ogląda wystąpienia ks. Natanka, który już dawno temu, przed jego zaistnieniem w Internecie został suspendowany,
- miesza różne zagadania niezwiązane z katolicyzmem, na przykład - antyszczepionkowcy, jakoby to coś związanego z jego doktryną
- używa argumentów znanych ze sporów pomiędzy ewolucjonizmem a kreacjonizmem, upraszczając sprawę, wrzucając
  • Odpowiedz
twierdzi, że KK potępia homoseksualizm


@Serghio: ojej znowu te p--------o, że wyimaginowany "kościół" czegoś nie potępia czy ma obecnie inne stanowisko.

To co sobie "kościół" uważa, a to co jest nauczane (np. w szkołach) to dwie różne rzeczy. Sam byłem świadkiem jak na lekcji religii katecheta tłumaczył młodym sebastianom, że homoseksualizm to choroba i podawał przykład bliźniaków gdzie jeden był hetero, a drugi zachorował na homoseksualizm, bo inaczej różnicy w orientacji u bliźniaków wytłumaczyć się nie
Clefairy - >twierdzi, że KK potępia homoseksualizm

@Serghio: ojej znowu te p------...
  • Odpowiedz
@powaznyczlowiek przykrywali? Bardzo delikatnie ujęte. To twój ksiądz może jest ogarnięty ale religia inaczej stoi niż tylko na jednym księdzu. Czekam na oficjalne stanowisko a nie "bo mój ksionc to mówi, że nie". Chodziłem do kościoła dwa lata co niedzielę(nie zawsze), chciałem w końcu poznać ta religie, bardziej jednak za sprawą swojej ówczesnej dziewczyny. Po roku już nie mogłem wytrzymać i słuchać tych bzdur i hipokryzji. Małe osiedle i para mieszka
  • Odpowiedz
@Clefairy: no i powiedz mi proszę, czyja to jest wina? Idiotów nie sieją, sami się rodzą.

Nauka religii w szkołach jest jak nauka na prawo jazdy, każdy instruktor uczy inaczej, a niby przepisy te same. Wielu uczy również źle.

Idioci są wśród ateistów, agnostyków, katolików, muzułmanów. Idioci są wszędzie. Inną sprawą jest, że KK w Polsce kuleje i zmierza w jakimś niezbyt dobrym kierunku, a niegodziwi kapłanie jakich jest wielu, nie pomagają w poprawie tego
  • Odpowiedz
@Clefairy nie znam nikogo kto tak argumentuje, i jak dla mnie to również jest nie zrozumiałe. Mysle, że to co powiedziałeś jest bardzo krzywdzące i niepotrzebnie wszystkich poszufladkowales. Dlaczego nie potraficie się szanować? Przecież dla kogoś innego wiara to sprawa światopoglądowa, czasem swoje życie podporządkowuje wierzę. Ja nie wiem co komu przeszkadza żeby katolik przezywal święta po swojemu a Ty po swojemu? Trochę to smutne że na podstawie jednego człowieka stwierdziłeś
  • Odpowiedz
@Clefairy: Gdzie niby jest ten mityczny rozum i godność człowieka u wykopowych ateistów bo jak na razie jedyne co widzę na tagu #bekazkatoli to memy i wpisy pokroju "hurrr durrr księża to pedofile i złodzieje" albo "chlip chlip czuje się osaczony przez katoli bo mi teściowa kazała dzieci ochrzcić a ja to zrobiłem bo się bałem chlip chlip"
  • Odpowiedz