Wpis z mikrobloga

Zima 851, posiedzenie specjalne Dużej Rady Hjallbrekki
-----------------------
Jeżeli nie chcesz widzieć postów tego typu, wrzuć tag #lacunafabularnieczarnolisto na czarno
-----------------------

Ponad setka poddenerwowanych wikingów wlała się na dwór jarla. Atmosfera była bardzo gęsta, a konflikty w ostatnich dniach wybuchały nieustannie jeden za drugim stale przybierając na sile. Nieprzyzwyczajony do tak dużej odpowiedzialności Skyard wiedział, że jeśli chce zatrzymać tę ciągle nakręcającą się spiralę gniewu i nieufności nie będzie mógł sobie pozwolić na najmniejszy błąd. "Krzesła!" - pomyślał. Szybko skinął na swoją niewolnicę, wytłumaczył o co chodzi, przełknął ślinę, odchrząknął i zwrócił się do tłumu:

- Loki zdecydowanie nie oszczędza naszej wioski i co rusz widać nowe objawy szaleństwa: ludzie mówią to czego naprawdę nie myślą, robią rzeczy o których normalnie by nie pomyśleli. Dlatego proponuję żeby dzisiejsze obrady zacząć od modlitwy do Odyna.

[intonuje pieśń wysławiającą Odyna, podchwytują ją zebrani, po pieśni znów zapada cisza]

Skyard zobaczył dwie niewolnice niosące brakujące krzesła, polecił zebranym usiąść i odetchnął z ulgą. Ciągle był jednak niesamowicie spięty.

- Moim zadaniem jest podanie Wam decyzji Jarla Stiga Ingvarsona, które to podjął po spotkaniu i obradach z Małą Radą. Sam Jarl zjawi się później przyprowadzając najpierw Valerie, a później zostanie publicznie przesłuchana Gyda. Na razie ujawnię jedynie, że Gyda prawdopodobnie posiada pewne zdolności magiczne, natomiast obecność Valerie rozprasza wszelką magię - stąd ich kłótnia po pojedynku Tillmana z Donutem Mieczożercą. Wyjaśnia to również nadnaturalną siłę naszego zmarłego Jarla Sigmunda i jego osłabnięcie do poziomu... typowego wikinga w jego wieku. Ale dość o tym, jeszcze temat zostanie poruszony.

Oto co następuje:
1) Tillman zginął jakby był wikingiem, taki też pochówek mu przysługuje. Donut zginął jak szuja i szubrawiec, przed śmiercią splamił swój honor. Nie zasłużył na to.
2) Sven został uznany winnym nieumyślnego spowodowania śmierci, sabotażu, ataku na innego wikinga i bluźnierstwa przeciw Bogom. Karą jest przez ścięcie głowy. Przysługuje mu godny pochówek za okazanie skruchy.
3) Wiosenna wyprawa ma na celu rozpoznanie terenu, złupienie kilku anglosaskich wiosek też jest wskazane, jednak nie jest najważniejsze.
4) Prace nad odbudową świątyni ruszą tak szybko jak to możliwe. Kolejne projekty do realizacji to budowa warsztatu rzemieślniczego i rozbudowa portu.
5) Zostanie powołanych więcej osób, tym razem na stanowiska specjalne:
a) Naczelnym nawigatorem zostaje Bart Odkrywca, jednym z jego zastępców zostaje Slothi. Drugi zostanie wybrany poprzez powszechne głosowanie.
b) Wybrany zostanie również główny dowódca na czas bitwy wraz z jednym zastępcą. Drugim zastępcą będzie Horund Niejasny Język
c) Slothi został mianowany głównym zarządcą Hjallbrekki. Nie wiadomo, czy poradzi sobie tak dobrze jak Gyda i z pewnością potrzebuje dwóch zastępców. Rzecz jasna wszyscy ich wybierzemy.
d) Na razie nie ma wybranego kapłana, musimy wypatrywać znaków. Za to pomocnikiem przyświątynnym będzie Stahmir syn Stahsona, jeśli tylko wyrazi na to zgodę. Można zgłaszać kandydatury na drugiego pomocnika.

Jak się domyślacie, we wszystkich kompetencjach z wyjątkiem kapłańskich decydujący głos należy do jarla. Brak jego uwag oznaczać będzie zatwierdzenie działań.

Proszę poniżej zgłaszać swoje kandydatury na konkretne stanowiska i swobodnie dyskutować
  • 75
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Skyard Hatard - Rzemieślnik: Narzędzia rolnicze i metalurgiczne


Zapomniałem jeszcze o jednym! Chciałbym zgłosić własną kandydaturę na zastępcę zarządcy wioski
  • Odpowiedz
Slothi - administrator kartograf kapłan(?) radny

Dobrze pamiętam żeś przegrał tylko ze Sigiem na turnieju Harioldzie ( @xVolR )? Jesli tak, wydajesz się wystarczająco potężnym wojownikiem co by innych prowadzić.
  • Odpowiedz
@TynkarzCzwartejSciany:
Stahmir, syn Stahsona kowal - wytwórca tarcz, 17l
O ja żem! Został żem pomocnikiem kapłana! Ja tam jeszcze nie wiem co taki kapłon robi, ale ja mu bede dobrze pomagoł! Jakby trza woła zabić jednym uderzeniem to siłe w łapie mam - to jasne że zabije. Albo jakby trzeba tarcze zrobić, zeby kapłan miał ładnom tarcze! O to umim dobrze. Albo można by tarcze na świontyni powiesić nie, to
  • Odpowiedz
Arnar Sopel Lodu-Farmer Dziękuje radzie, że dała nam wikingom możliwość głosowania na przywódców i zastępców. Dziękuje za chociaż częściowe wysłuchanie, moich próśb. Chciałbym też zgłosić swoją kandydature na zastępce Slothiego. Jestem dość wiekowy i myśle, że sprawdziłbym sie na tym stanowisku lepiej niż młodziki. Sam Slothi ( @Diamond-kun ) mówiłeś, że mądrość wiąże się z wiekiem, tak więc jeśli byś mógł, prosiłbym o polecenie mnie u jarla i rady.
  • Odpowiedz
Slothi - administrator kartograf kapłan(?) radny

Chyba trzeba wstrzymać się z wyboren ludzi do momentu kiedy będą bardziej trzeźwi.
Troche nie tak to działa Stahmirze ( @Stah-Schek ), ale nie bój się, wszystko postaram się ci wytłumaczyć.
  • Odpowiedz
Yngvi "Złocisty" Einarsson - Rzemieślnik/Pszczelarz
Zakładasz że damy radę Ci go wówczas odebrać Hatardzie. Amulet powinno badać co najmniej troje ludzi naraz, aby objawy szaleństwa szło poznać.
Chciałbym też wiedzieć co obecnie grozi Gydzie.

  • Odpowiedz
Stahmir, syn Stahsona kowal - wytwórca tarcz, 17l
A ja żem jeszcze chciał dodać, że mój tatko (jak jeszcze żył) to cięzko pracował na mój sukces:
Jak żem był mały to jak mu pomagałem, albo uczylem się co robić, to się zawsze za mnie modlił - "Odynie daj, zeby tym razem tego nie #!$%@?ł" - zawsze powtarzał!
  • Odpowiedz
Horund Niejasny Język - Rzemieślnik (Rymarz)


( @xVolR: ) Haroldzie! Nie zdążyłem wrócić na wszystkie twoje walki, ale widziałem wystarczająco. Gdy rozpocznie się głosowanie to będziesz mógł liczyć na mój głos!
  • Odpowiedz
Yngvi "Złocisty" Einarsson - Rzemieślnik/Pszczelarz
Jestem gotów wraz z Tobą zająć się badaniem właściwości amuletu. Przyda się nam jeszcze trzecia osoba. Będziemy musieli wypytać zielarzy, kapłanów i zbadać domy Donuta jak i starego jarla w poszukiwaniu wskazówek, przy założeniu że Slothi jeszcze tego nie zrobił. Nie chciałbym by miał za wiele na głowie.

  • Odpowiedz
Slothi - administrator kartograf kapłan(?) radny

Niczego jeszcze nie zrobiłem szwagrze ( @Usmiech_Niebios ), i byłbym wdzięczny gdybym ja sam nie musiał się tym zajmować, dobrze zauważyłeś że nagle sporo obowiązków spada mi na głowe.
  • Odpowiedz
Yngvi "Złocisty" Einarsson - Rzemieślnik/Pszczelarz
Taka prawda Slothi, masz niemal za dużo spraw na głowie. Coś musisz oddelegować. Zwracam się zatem o pozwolenie na znalezienie informacji o amulecie i magii ogólnie wraz z Skyardem. W razie szaleństwa jak wspomniałem, niezbędna nam jest trzecia osoba, bo o ile jeden drugiego mógłby zabić z zaskoczenia, to z dwoma nie pójdzie tak łatwo. Najlepiej ktoś ranny, jak ja, który nie przyniósłby obrcnie pożytku wytwarzając towary.
  • Odpowiedz