Wpis z mikrobloga

Spojrzenie na "zimową" Drogę Mleczną, czyli fragment naszej galaktyki usytuowany po przeciwnej stronie nieba, niż centrum. W polu widzenia złapały się również Galaktyka Andromedy i Galaktyka Trójkąta, obydwie po prawej stronie kadru.
Fotka wykonana 23 sierpnia 2017 podczas tej samej sesji, co ta. 2x60 sek., f/2.

#namrabcontent <- zapraszam do obserwowania

#astronomia #astrofotografia #astrofoto #fotografia #kosmos #mojezdjecie
namrab - Spojrzenie na "zimową" Drogę Mleczną, czyli fragment naszej galaktyki usytuo...

źródło: comment_5IMOeq3qEVGOje9uEogtPz2RMwTQJ3wK.jpg

Pobierz
  • 35
  • Odpowiedz
@hipodrom: Niebo i krajobraz muszą być tak samo naświetlone, inaczej linia połączenia obydwu fotek będzie się bardzo rzucała w oczy. Co do ustawiania ostrości, to zależy od odległości do najbliższych elementów krajobrazu. Jeśli głównym elementem zdjęcia jest niebo, to najważniejsza jest ostrość gwiazd. Najlepiej ją ustawiać na jakimś jasnym obiekcie na niebie. Hot pikseli na zdjęciu jest dość dużo, wrzucisz gdzieś plik raw? Na nim będzie o wiele lepiej widać, co
  • Odpowiedz
@namrab: Mam wrażenie że na samych gwiazdach.. zdjęcie jest świetne tylko u ciebie w miejscu gwiazd to jednolite białe kropki, a przywykłem że widać więcej ich detali i odcieni (jak choćby na zdjęciu opa). Ale może to kwestia kompresji czy małej rozdzielczości zdjęcia
  • Odpowiedz
@namrab: Dzięki wielkie za cenne informacje!
1. Dlaczego w poprzednim zdjęciu zrobiłeś 4 kadry, skoro w żadnym nie ostrzyłeś na krajobraz? Łączysz jakoś 4 kadry gwiazd czy to jest po prostu zwykła panorama? Jak to się nazywa? Chętnie poczytam o tym coś w necie.
2. Na mojej ogniskowej 24mm to bez różnicy czy ustawiam focus na coś odległego o 10metrów czy 10 kilometrów. Więc będę raczej zawsze dawał na nieskończoność.
3.
  • Odpowiedz
@hipodrom: Na jednym zdjęciu nie osiągnąłbym takiego pola widzenia, dlatego musiałem rozdzielić panoramę na 4 fragmenty. Składane w Microsoft ICE. Jak wrócę z pracy po południu, to zerknę na rawa
  • Odpowiedz
@namrab: hej, mam chyba dość proste pytanie - jak znaleźć Drogę Mleczną na niebie? Wiem np. jak znaleźć Gwiazdę Polarną, ale Droga Mleczna zupełnie nie wiem gdzie jest :D
  • Odpowiedz
@BaZyL4: Droga Mleczna to jasne pasmo na niebie zmieniające pozycję w zależności od godziny i pory roku. W sierpniu w pierwszej połowie nocy najjaśniejsza część ciągnie się od południowo-zachodniego horyzontu do zenitu.
  • Odpowiedz