Wpis z mikrobloga

Dzwonią do mnie w sprawie "garnków". Pociągnąłem telemarketerkę za język. Powiedziała, że nie wie, z jakiej firmy dzwoni i gdzie się ta firma znajduje. Podała mi do kontaktu jedynie jeden numer: 703 303 303. Zadzwoniłem do mojego operatora (nju mobile) i dowiedziałem się, że firma to Eco-Vital sp. z o.o. sp. k., a numer jest premium (płaci się ekstra za połączenie).

Numer według nich został wylosowany. To niemożliwe. Telemarketerka pytała, czy jestem z Kruszwicy, a od dawna tam nie mieszkam, natomiast tam mam adres zameldowania i na ten adres biorę wszystkie umowy (telco, banki itp.).

Bardzo pilnuję zgód marketingowych - w umowach nie wyrażam na nie zgody. Jak dobrać się gnojkom do tyłka? Gdzie mogę złożyć na nich skargę?

#rodo #prywatnosc @niebezpiecznik-pl
  • 26
Powiedziała, że nie wie, z jakiej firmy dzwoni i gdzie się ta firma znajduje.


@byisk: Zgaduję że zadzwoniła z zastrzeżonego...

Wychodzi że nie masz na nich prawie nic. Musiałbyś zaangażować chyba organa ścigania aby zastrzeżony numer ujawnili.
@byisk: Ok. No to tutaj jest pewnie punkt zaczepenia.
Główne zgłoszenie powinno dotyczyć tego że konsultant nie chciał podać firmy, adresu, itp danych przetwarzającego twoje dane osobowe.
Oraz twierdził że wylosowało...
@byisk: Składasz mailem sprzeciw wobec przetwarzania danych na cele marketingu bezpośredniego, na wszelki wypadek piszesz, że cofasz wszystkie wyrażone zgody i na koniec żądasz usunięcia danych.

Czekasz na potwierdzenie, że to zrobili. Brak reakcji w ciagu miesiąca? Składasz skargę do UODO. Jeśli masz profil zaufany to złożysz ją elektronicznie.

Możesz też od razu złożyć skargę na brak realizacji Twojego prawa do informacji o przetwarzaniu danych osobowych (art. 13 i/lub 14 RODO).