Wpis z mikrobloga

YMCHA IX tym razem nieco dalej bo w Lake District!
18-19 sierpnia
Kierunek - Helvellyn (950 m n.p.m.) w sobotę a w niedzielę Scaffel Pike (978 m n.p.m.) (najwyższa góra Anglii)

Planowana trasa w sobotę Helvellyn
14.1 km, czas około 4.5 - 5h
Trasa bardzo malownicza i mam nadzieję, że pogoda dopisze.

Nocleg pod namiotami albo w pokoju w hostelu w Camping

Planowane trasy na niedzielę na Scaffel Pike:
1. Najłatwiejsza
9.4 km około 3.5h. Trasa tam i z powrotem.

2. Scafell Pike via the Corridor Route
12.2 km około 4h. Trasa okrężna

3.Scafell Pike and Scafell via Foxes Tarn
9.8 km około 4h. Trasa okrężna i dwa szczyty do pokonania.

Wszystkich chętnych zapraszam!
Na priv proszę się odzywać jeśli ktoś chce być dodany do grupki na whatsie.


Pobierz adekad - YMCHA IX tym razem nieco dalej bo w Lake District!
18-19 sierpnia
Kierunek...
źródło: comment_RhNT0NYNig73jtWxr62vHI44fnj5aFJB.jpg
  • 20
@nothingistrue 2 wydaje się lżejsza niż 3 A 1 to tak raczej za mało dla nas ( ͡º ͜ʖ͡º)

@kaktusak bierzcie gości na jeden dzień niech zobaczą trochę okolicy:)
Jak ja dałem radę tam wejść to ty bez problemu też dasz rade
@adekad: Nie 1. bo nie będziemy jak zwierzęta chodzić tam i z powrotem xD Poza tym kółko 2. ładniej wygląda niż ten ciasny zakrętas. Mało nie mało. Cały dzień mamy to się nie ma co spieszyć, nawet jak zrobimy w 6h :) Przyjemność, a nie zawody kto da więcej :D
@adekad: sprobuj #scafell przy okazji zahaczając o Lords rake w punkcie 3 jak przebieżka dla zaawansowanych ze #scafellpike. Jesli trafisz z pogoda bedzie slodko.Helvellyn jest fajne ale przereklamowane... w sensie to nie jest taka krawedz jak wszyscy sie jaraja. Troche lepsza jest hell ridge w blencathra ale rozumiem ze jak w dobrym horrorze trzeba stopniowac napiecie
@Nietak_nietak dla takich amatorów wspinaczki ścieżka po grani do Helvellyn powinna być w sam raz ( ͡º ͜ʖ͡º)

@LeeBee myślę że tak koło 10- 11 się umówimy gdzieś na parkingu przy trasie. Po weekendzie zrobię 2 wpis już taki na tip top gdzie co i jak. Będę wołać wszystkich