Wpis z mikrobloga

Zabrałem się za Boku no Hero Academia. Pierwsze dwa odcinki przedstawione ze skrajnym patosem, ogólnie widać jaki jest target tej produkcji - mało rozgarnięci gówniarze, bo mamy też pełno przypomnień i flashbacków, zarówno na początku odcinka (podsumowanie poprzedniego), jak i w trakcie (masa rzeczy, które #!$%@? były dosłownie chwilę temu), jakby twórcy zakładali, że widz to nie skupiający się na akcji i, szybko zapominający co ogląda, debil (i pewnie mają w większości rację) - to jest typowe dla mainstreamowych produkcji (mi nawet tego brakuje w innych, ale tutaj to jest przesadzone). Ja rozumiem, że z tymi flashbackami chodzi o to, by przekazać obecne myśli bohatera w danym momencie, ale to razi.
Mając też na uwadze ową grupę docelową, to wyraźnie razi wulgarność, agresja i przemoc. To dla kogo to w końcu jest? Na MAL-u jest PG-13. No cóż, młodszym widzom bym nie polecał. Ale nie jestem także pewien, czy dla 13-letnich bachorów taki nasiąknięty agresją twór jest odpowiedni... To jest coś pomiędzy lajtowym One Punch Manem (który ma przecież PG-17 xD), a czasem hardcore'owym Shingeki no Kyojin. Cóż, widocznie póki nie ma tryskającej krwi i wyraźnych odniesień do seksu, na PG-17 się nie łapie. Chodzi mi o to że to widać, że to bajka o superbohaterach skierowana dla młodszych widzów - to z niej wręcz bije, ale ta agresja tu nie pasuje. Czyli tak jakby to była produkcja tego gatunku, z tym że dla jednak dla nieco starszych widzów. Coś jak z Madoką - niby mahou shoujo, no ale nie do końca. #!$%@? wiy, idę oglądać dalej ¯_(ツ)_/¯ W odpowiedzi do tego wpisu nawet nie będę zaglądał, zrobię to pewnie jak dojdę do 3. sezonu. Czyli nieprędko.
#anime #animedyskusja #bokunoheroacademia
  • 4
@tamagotchi:

Mając też na uwadze ową grupę docelową, to wyraźnie razi wulgarność, agresja i przemoc. To dla kogo to w końcu jest? Na MAL-u jest PG-13. No cóż, młodszym widzom bym nie polecał. Ale nie jestem także pewien, czy dla 13-letnich bachorów taki nasiąknięty agresją twór jest odpowiedni... To jest coś pomiędzy lajtowym One Punch Manem (który ma przecież PG-17 xD), a czasem hardcore'owym Shingeki no Kyojin. Cóż, widocznie póki nie
pełno przypomnień i flashbacków, zarówno na początku odcinka (podsumowanie poprzedniego), jak i w trakcie =


@tamagotchi: W następnych sezonach będzie zdecydowanie lepiej. Pierwszy sezon ma gorszy i wolniejszy pacing, twórcy bali się że zabraknie im materiału więc napchali tych przypominajek.