Wpis z mikrobloga

Ukradli mi dane karty kredytowej i zamówili dzisiaj z Australii, lampy samochodowe do szukania kangurów za 800,- ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Dla potomnych. Dzwonienie do banku i reklamacja nie pomoże, bo środki na koncie są zablokowane. Zablokowałem kartę. Dopiero po zaksięgowaniu mogę wnieść reklamacje i zgłosić na policję. Kontakt ze sprzedawcą nic nie pomógł, bo wycofanie transakcji było niemożliwe bo pan, już wysłał ... Zamówienie wykonano z Wielkiej Brytanii, na mój adres (ʘʘ) jasne w środku nocy w pół godziny był na poczcie ( ͡º ͜ʖ͡º) Kontakt z PayPal był bardzo przyjemny, oprócz tego, że dzwoniłem do Irlandii. Według Pana standardowa kradzież i mam się nie przejmować, w ciągu 15 dni środki powinny być z powrotem na koncie. Z informacji wynika, że prawdopodobnie nie dostałbym nigdy przesyłki. Taki patent ... Pani z ebay, oznaczyła spór i zachęca do współpracy z PayPal. Brzmi dobrze. Ciekawe jak się skończy. W 3 godz. zwiedziłem pół świata, i nawet tego nie planowałem. Szkoła życia w XXI w. Idę teraz na balkon wypatrywać kangurów.

#zalesie #przemyslenia #gownowpis #ebay #paypal #visa #przegryw
  • 6
@garrfik: Szczerze to przyglądam się wiadomością z neta. Na ten moment są trzy warianty; od pani z banku, że wykradli dane z Apple/phishing - byłoby grubo, od pana z PayPal, że włamali się do eBay/phishing - nie mniejsza, i trzecia, że mam w komputerze jakieś oprogramowanie. Dlatego po południu szykuje się na format.
@garrfik: eBay mnie poinformował, że sprzedawca zgłosił kradzież konta. Zwrot środków to teraz tylko kwestia czasu. Ale o co w tym wszystkim chodziło to chyba nigdy się nie domyśle ... Pozdrawiam