Wpis z mikrobloga

Kupiłem własnie w BIOMUSie 1L glikolu i 1L gliceryny w celu robienia własnych liquidów. I teraz pytanie, zakładając, że chciałbym 50/50 to po wymieszaniu ile czasu muszę czekać, aż będę to mógł traktować jako bazę? shoty nikotynowe dodaje w momencie dodawania aromatów czy mogę dodać zaraz po wymieszaniu tych dwóch składników (czy nie ma to znaczenia?) ogólnie będe tam dodawał gotowe aromaty z Los Aromatos czy BigMouth.
#epapierosy #liquidy
  • 14
@gilotyniarz: wiesz co, ja zacząłem najpierw z liquidami, później z premixami gdzie trzeba było wlać baze z nikotyną, a po jakimś wpisie na mikro gdzie ktoś zachwalał aromaty BigMouth stwierdziłem, że zaryzykuje. Kupiłem w VCP gotową baze 100ml, dodałem nikotyny, całe opakowanie aromatu i wyszło zajebiście. Do tego za 120ml liquidu wyszło 35zł. Pomyślałem, po co kupować baze 50/50 z zerową nikotyną w VCP za 7zł/100ml, jak na allegro biomus za
@mysz0n baza po dobrym wymieszaniu gotowa od razu. Z nikotyną też. Aromaty często też są ok po mieszaniu, ale niektórym warto dać trochę czasu dla zwiększenia smaku, ale każdy i tak się nadaje od razu. No i jak wyżej: glikol i glicerynę sprzedaje się się zawsze na masę a nie objętość. Waga ta sama ale gęstość inna. Kalkulator w dłoń i do przodu. Pro tip: jeśli chcesz lepszy smak to więcej glikolu.
@2e9d146875797f1bed81f84d: tylko dodaj do tego, że poza smakiem kwestia gęstości bazy ma też znaczenie w przypadku tego kto ma jaki parownik, bo zaraz narobią baz 70 PG i będzie płacz, że cieknie, a 90% parowozów obecnie jest przystosowane do 70/30 :P
@mysz0n: https://i.imgur.com/FNck2uE.jpg ( ͡° ͜ʖ ͡°)
kilka protipów:
-> 1kg gliceryny ~ 800 ml, glikol niby sprzedają na litry, ale ja w butelce widzę ponad
@rearus tak, zapomniałem dodać :) Większość czajników pocieknie jak liquid za rzadki (za dużo glikolu). W sumie ze wszystkich jakie miałem to paradoksalnie najlepiej radził sobie z tym ijust (ale na normalnym modzie a nie patyku :)) reszta co najmniej się pociła.

I tak btw. Całkiem fajnie wychodzą liquidy na samej glicerynie, jak się chce pracować na imprezach za maszynę do dymu, ale tu już musi to poleżeć i to killer do
@2e9d146875797f1bed81f84d: ja robię pod 80 VG z reguły i jestem zadowolony, lubię gęstszą chmurę ;) i tak w sumie historycznie, o ile 50/50 można traktować jako coś, co lepiej odda smak, to liquidy 30/70 to z reguły zaszłość po starych parownikach (takich jak to w zdjęciu), tam transport nie wyrabiał przez co liquidy nie mogły być gęstsze, a przy okazji zdecydowanie gorzej oddawały smak, z obecną wydajnością parowników, to przy 80VG
rearus - @2e9d146875797f1bed81f84d: ja robię pod 80 VG z reguły i jestem zadowolony, ...

źródło: comment_yaqKkYIHW3y2iZP54gif71iAU31OmNFb.jpg

Pobierz