Wpis z mikrobloga

Pamiętacie 10 przykazań od boga? To teraz doszło jeszcze 15 od proboszcza z Dobrzechowa.

1. Nie rozmawiajmy w kościele. Dom Boży nie jestem miejscem na pogaduszki.

2. Jeżeli kaszlemy i kichamy zatrzymajmy się przy drzwiach kościoła.

3. Nie stawiajmy parasola czy laski tak, by te przedmioty wciąż przewracały się z hukiem.

4. Nie przechodźmy przez kościół szczególnie w momentach ciszy w taki sposób, by echo roznosiło stukot naszych obcasów.

5. Nie przesuwajmy z hałasem ławek czy krzeseł.

6. Kłanianie się znajomym lub uśmiechanie się do nich w kościele jest gorszące.

7. Gorszące są wszelkie przejawy męsko-damskich czułości. Pary nie powinny zatem tulić się do siebie, trzymać się za ręce itp.

8. Nie rozglądajmy się i nie wpatrujmy w innych szukając znajomych czy patrząc jak inni ubrali się na tę okazję.

9. Żucie gumy jest niedopuszczalne.

10. Nie zabierajmy telefonów komórkowych do kościoła, a jeśli już, to pamiętajmy o ich wyłączeniu.

11. Podczas modlitwy i śpiewu nie wyprzedzajmy innych i nie pozostawajmy w tyle.

12. Gdy wchodzimy do kościoła i wychodzimy z niego klękamy, czy jak kto woli przyklękamy.

13. Siadanie na piętach to nie jest klęczenie.

14. Pamiętajmy o odpowiednim stroju!

15. Nie stoimy w ciągach komunikacyjnych.

https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/rzeszow/jak-zachowac-sie-w-kosciele-proboszcz-wydal-15-przykazan/eg7cs4w

Mieszkałem 7 lat w Irlandii i kiedys byłem z ciekawości w kościele na mszy katolickiej. Obok proboszcza na ołtarzu był wydzielony kolorowymi bramkami obszar z zabawkami, książeczkami i kolorowankami dla małych dzieci, które bawiły się tam całą mszę. Więc beka tylko z polskich katoli ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#bekazkatoli #gimboateizm
  • 47
@Sokole-oko: nie można się przywitać? Uśmiechnąć? Nawet nasz proboszcz, jak widzi kogoś znajomego, a akurat idzie do konfesjonału to się wita i uśmiecha. Śpiewanie równe? - każdy śpiewa tak jak umie. Trzymanie za rękę jest gorszące? Od kiedy? A klęka każdy jak może i jak go nie boli.
@lakukaracza_: ej ale punkt 8. to jest wybitnie niepolsko-katolicki. Każdy prawdziwy Polak katolik idzie do kościoła przede wszystkim po to, żeby pokazać się innym, a przy okazji zobaczyć który z somsiadów przyszedł i jak ubrany.

A 15. powinno wpisać się do konstytucji.
Co do punktu 6, to nie widzę tu żadnych kontrowersji. Polak = katolik, a przecież prawdziwy Polak to naburmuszony Janusz ze srożącym się wąsem, a nie uśmiechnięty wesoły człowiek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@lakukaracza_ To już n-ty post hejtujący chrześcijan, jaki od Ciebie widzę. Mam nadzieję, że to nie żadna choroba, tylko zwyczajnie daje Ci to jakiś rodzaj przyjemności. W innym wypadku znaczyłoby to, że popadasz w jakiś rodzaj niezdrowej obsesji.
@lakukaracza_ nie tyle polskich tylko z tego konkretnego.
Księża są różni. Sam widziałem w swoim mieście-w jednej parafii rządzi debil który tylko wyciaga kasę od ludzi. Każde kazanie to tylko narzekanie że ludzie mu kasy nie dają.
Parafia obok do ktorej teraz łażę-pierwsza moja wizyta i na koniec mszy tekst ksiedza że w parafii po ostatnich pracach i zbiórkach została kasa więc jak ktoś jest potrzebujący albo zna kogoś komu można pomóc