Wpis z mikrobloga

Pamiętacie 10 przykazań od boga? To teraz doszło jeszcze 15 od proboszcza z Dobrzechowa.

1. Nie rozmawiajmy w kościele. Dom Boży nie jestem miejscem na pogaduszki.

2. Jeżeli kaszlemy i kichamy zatrzymajmy się przy drzwiach kościoła.

3. Nie stawiajmy parasola czy laski tak, by te przedmioty wciąż przewracały się z hukiem.

4. Nie przechodźmy przez kościół szczególnie w momentach ciszy w taki sposób, by echo roznosiło stukot naszych obcasów.

5. Nie przesuwajmy z hałasem ławek czy krzeseł.

6. Kłanianie się znajomym lub uśmiechanie się do nich w kościele jest gorszące.

7. Gorszące są wszelkie przejawy męsko-damskich czułości. Pary nie powinny zatem tulić się do siebie, trzymać się za ręce itp.

8. Nie rozglądajmy się i nie wpatrujmy w innych szukając znajomych czy patrząc jak inni ubrali się na tę okazję.

9. Żucie gumy jest niedopuszczalne.

10. Nie zabierajmy telefonów komórkowych do kościoła, a jeśli już, to pamiętajmy o ich wyłączeniu.

11. Podczas modlitwy i śpiewu nie wyprzedzajmy innych i nie pozostawajmy w tyle.

12. Gdy wchodzimy do kościoła i wychodzimy z niego klękamy, czy jak kto woli przyklękamy.

13. Siadanie na piętach to nie jest klęczenie.

14. Pamiętajmy o odpowiednim stroju!

15. Nie stoimy w ciągach komunikacyjnych.

https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/rzeszow/jak-zachowac-sie-w-kosciele-proboszcz-wydal-15-przykazan/eg7cs4w

Mieszkałem 7 lat w Irlandii i kiedys byłem z ciekawości w kościele na mszy katolickiej. Obok proboszcza na ołtarzu był wydzielony kolorowymi bramkami obszar z zabawkami, książeczkami i kolorowankami dla małych dzieci, które bawiły się tam całą mszę. Więc beka tylko z polskich katoli ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#bekazkatoli #gimboateizm
  • 47
  • Odpowiedz
@Sokole-oko Punkt drugi jest najbardziej rozsądny. Jak ktoś jest przeziębiony to nie będzie zarażał innych (zatrzymanie się przy drzwiach rozumiem jako pozostanie na zewnątrz).
  • Odpowiedz
  • 17
@lakukaracza_ jak dla mnie całkiem normalne tym bardziej że nikt nikomu nie każe chodzić do tego kościoła. A co do dzieci to nie jest tak że są specjalne mszę dla rodzin z małymi dziećmi?
  • Odpowiedz