Wpis z mikrobloga

Cześć #samochody
Musimy z partnerem szybko podjąć decyzję dotyczącą kupna samochodu, w naszym budżecie znajdują się samochody typu Ford Focus, Honda Civic, Skoda rapid czy Fiat tipo.
Czy dobrym wyborem samochodu "rodzinnego" będzie w tum przypadku fiat tipo 1.4 t jet easy plus estate 5dr, czy jednak doradzilibyście coś innego? Podoba nam się duży rozmiar bagażnika ponadto samochód ma fajny wygląd. (rozmiar ma znaczenie bo do tej pory mieliśmy VW T4 i może być nam ciężko się odzwyczaic :P).
Dziękuję
  • 5
@FasolaSzparagowa jeśli głównym przeznaczeniem będą jakieś dalsze wyjazdy z pasażerami to ten Fiat z 1.4 może okazać się trochę mniej przyjemny w jeździe. Ale jeśli wygląd i funkcjonalność odpowiada to jak najbardziej.
@NzeroZeroB dlaczego myślisz, że będzie mniej przyjemny w jeździe? Gdzieś wyczytałam, że okna są trochę nieszczelne i słychać wiatr przy większych prędkościach. Z drugiej strony wydaje mi się, że w porównaniu z transporterem i tak będzie cicho :D
Jest jakiś inny samochód, który byś polecił?
@FasolaSzparagowa chodzi o mały silnik 1.4 mała moc, i już w trasie z jakimiś załadunkiem nie wyprzedzisz tira w kilka sekund a w kilkanaście. Taki przykład tylko.
Ja osobiście lubię japońce i w pierwszej kolejności zainteresował bym się tą Hondą Civic