Wpis z mikrobloga

@Craft_Chief: właśnie sam się zastanawiam, pewnie co trafi się w lepszym stanie technicznym. Autko ma być na dojazdy do pracy 8km w jedna stronę wiec diesel chyba tez się nada. W opcji 1.5 dci albo benzyna 1.2, tutaj tez liczę na rady, bo z żadnym z tych silników nie miałem wcześniej do czynienia
@m___r jeśli chodzi o zawieszenie to clio 2 mogę polecić. Komfort jazdy z przodu jest niezły. Z tyłu mało miejsca, ale to normalne w samochodach tej klasy. O silnikach niestety się nie wypowiem bo nie miałem do czynienia. Koleżanka ma jakieś dci i chyba zbyt często mechanika nie musiała odwiedzać (dojeżdża co weekend 110 km plus jazda po mieście). Od siebie mogę polecić silnik 1.4 16v pod warunkiem że są wymienione oryginalne
@m___r: użytkownik 1.2 8V bestii. Autko nawet fajnie się zbiera do 60 km/h. Czuć, że zestrojone zostało stricte pod miasto. Na czwórce spokojnie do 90km/h polatasz. Auto pali 7L w mieszanym, ale się bardzo szybko nagrzewa, problemów nie sprawia. Dci bym sobie odpuścił, na Clio i Megankach z tej generacji Renault dopracowywało te silniki. Można trafić na naprawdę problematyczne przypadki gdzie trzeba będzie wymieniać silnik. Wersja 1.2 16V trochę mniej pali,
@Iskaryota: w przedliftach gniją tylne nadkola i progi, ale te auta mają ocynk jak wszystkie francuzy, ruda ich nie bierze, przednie błotniki są plastikowe co wedlug mnie jest spoko. Elektryka aż tak nie świruje to zalezy jak kto trafił :P