Wpis z mikrobloga

#ptaki #ornitologia

@aaadam91
@justas11

Odnośnie wpisu: https://www.wykop.pl/wpis/34178311/ornitologia-ptaki-zwierzeta-co-to-za-ptak-byl-na-z/

Zastosowałem się do niektórych porad z komentarzy.

Ten osobnik ma ~36 gramów.
Zapewniłem pudełko otwarte rozmiaru A4 wyścielone ręcznikami papierowymi, a w nim kolejne małe pudełko jako schronienie. Chowa się w nim i wychodzi po za pudełko aby się wydalić.
Napoiłem go i podałem parę muszek i komarów.

Lecz widzę problem w symetrii skrzydeł. Prawe jest bardziej opadnięte, i chyba przez to nie może efektywnie latać - chociaż sam wciąż próbuje. W górnej części skrzydła obok głowy wyczuwam zgrubienie którego nie ma po lewej stronie.
Wydaje mi się że to jest jego problem.
Mam zamiar w Poniedziałek zanieść go do weterynarza.
źródło: comment_4vmcWXAJLn9zD5qR36vsi2rOub24xPWd.jpg
  • 3
@Barteks135: Parę muszek i komarów to trochę za mało.
Wychowywaliśmy jerzyki na mieszance nabiałowej +mączniki i co roku kilkadziesiąt jerzyków wypuszczaliśmy w świat.
Problemem jest to, że lubią pluć jedzeniem, więc sprawa wymaga cierpliwości.
Patrząc po długości lotek wygląda na dość młodego.

To zgrubienie to może być po prostu nadgarstek, skrzydło wraca sprężyście do złożenia się po rozłożeniu?
Prześwietlenie nie zaszkodzi...
@paramyksowiroza: Na teraz-zaraz nie będę miał wielu składników... Więc mocno się zastanawiam co by mu przygotować. Mąkę kukurydzianą mam, jajka i ser pełnotłusty. Bo widzę że w drugiej pozycji jest tam jajko na twardo, w sensie że ugotować, ostudzić i można podawać taką papkę?

To skrzydło przy podnoszeniu ku głowie ma większy opór i nie da się go rozciągnąć tak jak lewego, jest mniej rozłożone w porównaniu do lewego (czyli ma
@Barteks135: Bierzesz ugotowane jajko, dodajesz sera i ugniatasz widelcem na masę z której możesz lepić kulki.
Takie kulki, trochę większe od grochu dajesz do dzioba, możesz lekko popchnąć palcem.
W skrajnym wypadku, nawet samo ugotowane białko z jajka na twardo uratuje sytuację.

Na zdjęciu pokazuję gdzie znajduje się nadgarstek. W tym miejscu nic nie powinno chodzić góra-dół, ale powinno się otwierać i automatycznie składać po puszczeniu skrzydła.
Możesz sprawdzić od dołu,
źródło: comment_1o26wnUY2YUl7tT1YvV177gteJKZskfv.jpg