Wpis z mikrobloga

#koncepcja #afera #kiciochpyta #najmadrzejszywykopek

Wpadła mi do głowy taka idea, żeby się zabawić w wykopowe "1 z 10" i niniejszym wyłonić najmądrzejszego wykopka. Wszystko sprowadzałoby się do odpowiadania na szybkie pytania z niebudzącymi wątpliwości odpowiedziami i tym samym przechodzenie do kolejnych etapów turnieju.

Problem jednak w tym, żeby zminimalizować ryzyko szukania odpowiedzi po googlach. Dlatego w zamyśle test do rozwiązania składałby się np z 20 pytań, a na odpowiedź na wszystkie z nich byłoby 100 sekund, tak żeby nie dało się odpowiedzieć na wszystkie szukąjac w googlach i żeby opłacało się wiedzieć te rzeczy samemu.

Zakładając więc, że powyższy problem rozwiązałem, powstaje pytanie, do którego trzeba jakiejś mądrej, hakierskiej głowy. Czy są w internecie narzędzia pozwalające przygotować taki test, udostępnić go ludziom, a potem otrzymać wszystkie wyniki i sprawdzić, kto jak odpowiadał, celem wyłonienia zwycięzców? Ew. jak inaczej zrealizować taki turniej technicznie, bo o merytoryczną stronę zadbam sam albo z jakąś "komisja konkursowa", którą wyłoniłoby się po rozwiązaniu problemów technicznych.

Co sądzicie o takim pomyśle? I o technicznym problemie, który przedstawiłem wyżej.

Przykładowe pytania dla zorietntowania się w temacie:

1. Flagę jakiego kraju trzyma w ręce "Wolność wiodąca lud na barykady" na obrazie Eugene Delacroixa?

2. W którym wieku zmarł Fryderyk Chopin?

3. Który francuski rzeźbiarz jest autorem słynnej rzeźby "Pocałunek"?

4. W czasie której wojny punickiej dowódcą wojsk Kartaginy był Hannibal?

5. Kto odkrył siłę grawitacji?

6. Który pierwiastek ma symbol K?

7. Ile par odnóży mają pająki?

8. Która rzeka przepływaja przez Bagdad: Eufrat, czy Tygrys?

9. Jakie kolory widnieją na fladze Islandii?

10. Jak miał na imię Nietzche?
  • 16
+ Tylko ciekawe jak później sprawiedliwie weryfikować odpowiedzi, tzn. na pytanie z hannibalem można odpowiedziec słownie, liczbą rzymską, czy arabską, a skrypt może wziąć tylko jedną możliwość
@RT_NR: zapisy to inna bajka będzie. Póki co zależy mi na wykminieniu optymalnego rozwiazania technicznego. Ale bede mial was wszystkich na uwadze i zawołam, jak juz dojde jak by to zrobić.
@Wozyack: nie ukrywam, ze wzoruje sie na 1 z 10, a tam pytania sa na mniej wiecej takim poziomie, ale presja czasu robi swoje i w koncu ktos odpada. Ale opracowanie pytan, to tak jak mowie najmnijeszy problem ;)
@kkb1: to bym musial robi recznie, nie ma innej opcji. Ew. przy pomocy wykopkow, ktorzy zgodziliby sie jednoczesnie pomoc i nie brac udzialu w konkursie. Ale nawet jak takich nie bedzie, to ogarne to sam. Ale to jest ważna watpliwość. Po to ten wpis, żeby mi na takie problemy zwrocono uwage