Wpis z mikrobloga

Czy po niezdanym egzaminie praktycznym w ruchu miejskim zawsze powinna nastąpić przesiadka egzaminowanego z egzaminatorem w celu powrotu do ośrodka? Jak to wygląda ze strony prawnej?
Nie zdałem praktyki na mieście, wymieniłem się swoimi uwagami z egzaminatorem i stwierdziłem, że nie mam zamiaru dalej prowadzić pojazdu, skoro nie potrafię. Usłyszałem trzykrotnie "jedź" i dotarliśmy do ośrodka, gdzie w połowie drogi powrotnej egzaminator już nie raczył podawać poleceń co do kierunku jazdy. Czy to jest normalne?
#prawojazdy
  • 9
Czy po niezdanym egzaminie praktycznym w ruchu miejskim zawsze powinna nastąpić przesiadka egzaminowanego z egzaminatorem w celu powrotu do ośrodka?


@nikoPL: nie.

Egzaminator może ale nie musi przerywać egzaminu pomimo wyniku negatywnego. W skutek ostatnich zmian możesz kontynuować jazdę nawet pomimo wyniku negatywnego za stworzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa w ruchu drogowym.
@aanndrzej: Te ostatnie zmiany od kiedy są wprowadzone? Mogę kontynuować jazdę pomimo wyniku negatywnego, ale nie muszę? Te zmiany dają prawo egzaminatorowi lekceważenia moich próśb?
Te zmiany dają prawo egzaminatorowi lekceważenia moich próśb?


@nikoPL: XD Jak Ci nie pasuje to wysiądź z samochodu i idź do domu.
A jak pojechałeś a nie chciałeś, bo przyłożył Ci pistolet do głowy to złóż skargę. Dziękuję, bo nie wiem, co dalej w temacie można pisać.
@aanndrzej: pewnie nie ma ale skoro egzamin zakończył sie, bo popełniłeś błąd to chyba nie powinieneś już prowadzić, bo wg egzaminatora nie umiesz jeździć. To tylko moje przemyślenia.
@senkju: Mam dokładnie takie same przemyślenia. Rozumiem dalszą możliwość kontynuowania jazdy po błędzie, ale tutaj sprawa dotyczy wyłącznie powrotu do ośrodka, bo może egzaminatorowi się nie chce.
@aanndrzej: Następnym razem wysiądę "xd".