Wpis z mikrobloga

Zawsze mnie zastanawia co myślą kolesie, którzy po dołączeniu do grupy osób np. na spotkaniu w biurze, witają się i podają rękę wyłącznie mężczyznom. Mamy XXI wiek, wiec albo podawajcie reke kazdej osobie, nie pomijając nikogo, albo ograniczcie się do zbiorczego slownego powitania. Co myslicie? #savoirvivre #przemysleniazdupy #kobiety #mezczyzni
  • 99
  • Odpowiedz
@Maciej123: ja podaję każdemu, zawsze tak robiłem, jest jakiś głupi zwyczaj że w Polsce się nie podaje kobietom. Mieszkam za granicą i na szczęście tutaj nie ma czegoś takiego, pozwala to unikać niezręcznych sytuacji.
  • Odpowiedz
@Maciej123 kto tak robi? Nie spotkałem się z takim ignorowaniem kobiet.
Raczej jest tak, że podają najpierw kobiecie, a to błąd, bo w relacjach biznesowych płeć nie ma znacznia.
Prywatnie poza pracą owszem, ale etykieta w biznesie różni się.
  • Odpowiedz
@Maciej123: a mnie właśnie wkurza jak faceci (współpracownicy) mi podają rękę. Takie to nie kobiece :< Już wystarczy kiwnąć głową i powiedzieć "cześć". Na studiach miałam kolegę, który kobietom zawsze piąteczkę zbijał na powitanie (ʘʘ)
  • Odpowiedz
@Goglez: skoro już mówimy o savoir vivre to warto zaznaczyć że jeżeli w pokoju jest więcej niż 8 osób, to nie podaję się ręki zgromadzonym. Mówi się ogólnie dzień dobry lub cześć. Bardzo mało osób o tym wie. A mnie mało co tak śmieszy jak kołek który przez 2 minuty krąży żeby podać rękę 12 osobom na sali xD
  • Odpowiedz
@Maciej123 no jako absolwentka polibudy powiem, że w takich sytuacjach czulam sie jak tredowata xD chociaż koledzy chcieli dobrze, jak juz ta ręka tak was boli to przybijcie piątkę albo zlowika czy coś
  • Odpowiedz
@Maciej123 masz rację, a te strzępki wiedzy oponentów są żenujące.

W grupie osób, nie wita się przed podanie ręki. Zasada podawania przez kobietę reki polega tylko na tym, że w takiej sytuacji (witania się z każdym z osobna) powinieneś najpierw przywitać się z nią potem podawać rękę wszystkim. To czy zwrócisz się po imieniu czy skinieniem czy ona poda ci rękę nie ma znaczenia. Jest to dość problematyczne, dlatego w większej grupie
  • Odpowiedz
@PROponujek: A kto mówi, że dama? Wyluzuj. Nigdzie nie napisałam, że się obrażam, robię imby, czy jakieś pretensje mam do kogoś. Po prostu ustosunkowałam się, bo jako kobieta wolę być traktowana jak kobieta a nie jak mężczyzna. Daleko mi do tych dzisiejszych feministycznych kobiet.
  • Odpowiedz
@Lils Dlatego nie powinnaś dziwnie patrzyć na mężczyźnie, który chce podać Ci rękę, to na pewno nie chce, abyś nie poczuła się gorsza od reszty towarzystwa. W moim przypadku, najpierw witam się z dziewczynami a na końcu z facetami w grupie. Takim zdaniem potwierdzam, że wszystkich traktuje równo.
  • Odpowiedz
Dziękuję Paniom, ze sie wypowiedzialy, niezmiernie to wszystko ciekawe. Okazuje się, ze sztywna etykieta nie tylko powoduje klopot i zamiast wyzwalac z problemu, jeszcze go zwielokratnia.
  • Odpowiedz
@Maciej123 A chyba najgorszy przypadek jak stoisz sobie z kumplem. Nagle obok przechodzi znajomy kumpla, podaję rękę mu a Mi już nie. Takie zachowanie traktuje chamsko! Moim zdaniem nawet jak gościa pierwszy raz widzisz a jest z twoim ziomkiem, to również trzeba wyciągnąć do niego rękę.
  • Odpowiedz