Wpis z mikrobloga

@dokad_idziesz: gdybyś się wybierał do Chorzowskiego planetarium, to koniecznie weź też syna na Kopiec Wyzwolenia. To rzut beretem, a na szczycie są ogólnodostępne lornety (czy cos tego typu) i wszystko pięknie widać
@dokad_idziesz: Poszliśmy do planetarium z różowym aby dowiedzieć się czegoś o gwiazdach itp itd. O kosmosie trwało może 5minut - co można zobaczyć teraz na niebie i tyle. Przez następne pół godziny leciał film animowany o ewolucji. Nie był zły, ale nie po to tam poszedłem
@dokad_idziesz niestety tu nie pomoge. Chcialem tylko zaznaczyc ze na mazurskiej wsi z dala od większych miast drogę mleczną przy dobrej pogodzie widzisz gołym okiem. Wtedy chyba nawet najtanszy wystarczy bo i tak jest mega wrazenie.
@Pshybysz: Prawda, trzeba dobrze wybrać film i się nastawić. Ja byłem na wizualizacji pinkfloyd i było super bo tego się spodziewałem. Z kosmosu, miło wspominam film o tym jak wielki jest kosmos, gdzie cały seans to były wizualizacje układów słonecznych i galaktyk w coraz mniejszej skali.
@dokad_idziesz: Nie znalazłem czegoś takiego w Polsce, ale na Litwie, to można wybrać się na nocne obserwacje nieba. Ogląda się wtedy gwiazdy przez teleskop, ale taki za 10 000euro. No i rok temu, to mogłem sobie księżyc obejrzeć z bliska. Nawet mam zdjęcie. No a kilka lat temu Jowisza chyba widziałem :)

Na twoim miejscu poszukałbym gdzie znajdują się jakieś obserwatoria astronomiczne, ale optyczne, a nie radiowe. Może też organizują nocne