Wpis z mikrobloga

tak mnie natchnął wpis @Alyy (która na pewno jest inteligentna i bez testu). co tak naprawdę sprawdzają testy na IQ? umiejętność ich rozwiązywania? bo na pewno nie inteligencję XD

kiedyś poznałam gościa, który miał członkostwo MENSY, a był tępy jak but. zresztą opowiadał, że kilka razy podchodził do tego oficjalnego testu aż w końcu mu się udało. czytałam też o jakiejś dziewczynce, która strzelając uzyskała jeden z wyższych wyników na świecie. jak to w końcu jest? czy konstrukcja tych testów naprawdę pozwala na zmierzenie inteligencji? słucham wypowiedzi ekspertów #kiciochpyta #psychologia
  • 6
@kwasnydeszcz: pomijając to, ze inteligencja, wiedza i mądrość to moim zdaniem trzy różne rzeczy, to tak, te testy są średnim wyznacznikiem inteligencji. wszystkie polegają na tym samym, na zauważeniu zależności w jakichś kwadratach. jak byłam mała lubiłam takie zagadki, dużo ich rozwiązywałam i potem jak psycholog mi robił test to wyszło mi chyba ze 180 IQ xDDD a prawda była taka ze miałam po prostu wprawę. ciężko wymysleć obiektywny test na