Wpis z mikrobloga

  • 0
@Sm3rf1k

dlaczego? liczmy 2,5tys km miesięcznie, i jeżeli to będzie w mieście to nie opłacalne bo go rozwali, i na Saabach się znam ;)


Masz jakiś wzór matematyczny na nieopłacalność diesla względem benzyny? Przy 30tys km? Bo mi przy połowie tego diesel się bardziej opłaca.
  • Odpowiedz
@Luko: też wolę benzę turbo bo mi kilka turbin na zapleczu leży i na pewno do swojego zamontuję, ale aktualnie jeżdżę 1.9 TiDem, z tą różnicą że on potrafi w tydzień zrobić 3 tys kilometrów, a nie jak OP w miesiąc, :)
  • Odpowiedz
@Luko: LPG Zamontujesz do każdej benzyny w Alfie ;) Z dobrym skutkiem. Z ceną trochę gorzej, ale zwraca się szybko przy dystrybutorze ;) 2.2 JTS a spalanie gdzieś 3 litry mniejsze jak w 1.8 D-TEC z Lacettiego ;).
TBi czy 1.4 Multiair też gazują :)
  • Odpowiedz
@mariusz-stanowski-56: mam ss-a w dieslu 1.9TiD 150km i spalanie w mieście pózniej 6l (manual). Gniote go i nie żałuje wiec wynik fajny. Zreszta bardzo polecam ten silnik, mało awaryjny, dynamiczny i przyjemny w użytkowaniu. DPFa nie miałem od poczatku, tak wyjechał z fabryki, zrobiłem klapy wirowe (wymieniłem kolektor ssący na taki z alfy w którym nie było owych klap). Został mi jeszcze egr do wyprogramowania i nie ma czym sie
Plonacawyplata - @mariusz-stanowski-56: mam ss-a w dieslu 1.9TiD 150km i spalanie w m...

źródło: comment_RMGbPjloNEzUftGWWSruOojJ7UIIFQ7E.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz