Wpis z mikrobloga

Bar Na Victorii

Jeżeli ktoś szuka krótkiego i lekkiego dokumentu na wieczór, to naprawdę lepiej nie mógł trafić. Oglądałem go już chyba 5 razy i nigdy mi się nie nudzi. Swojskie chłopaczki z Kluczborka wyjeżdżają w szeroki świat (do Londynu), bez pieniędzy, bez znajomości języka, w celu znalezienia pracy. Film z 2003 roku, czyli z czasów, kiedy Polska nie należała do UE, a nasi rodacy nocowali na dworcu Victoria Station w Londynie.

W filmie każda minuta to kopalnia beki - teksty, których nie wymyśliłby chyba żaden scenarzysta. Reżyserem dokumentu jest Leszek Dawid (ten od "Jestem Bogiem"), a sam dokument był jednocześnie jego pracą dyplomową. Polecam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#mikroreklama #dokument #filmdokumentalny #filmnawieczor #film #polska #emigracja
  • 5
@moby22 ogólnie lubię dokumenty. Te o Polsce są ciekawe (obejrzałam kilka o czasie transformacji, ale tytułów nie pamiętam), również lubię o mordercach itd. Generalnie większość dokumentów wydaje się ciekawa, jak masz jakieś tytuły w głowie to byłabym wdzięczna
@biauywilg: No przede wszystkim zacznij od "Baru na Victorii" - na pewno się uśmiejesz. Trochę analogii w tym odnajdowałem w porównaniu z moimi wyjazdami 10 lat temu do Norwegii ze znajomym. Może dlatego tak dobrze mi się to ogląda, choć z tego co widzę w komentarzach na YT, to każdy wraca do tego filmu co jakiś czas ;)

Co się zaś tyczy filmów dokumentalnych, to miałem taki czas, kiedy oglądałem do