Wpis z mikrobloga

#diy #saturator trochę #mechanika Mireczki, piję dziennie ok. butelki wody gazowanej - inne po prostu mi nie wchodzi musi być gaz. Na domiar złego, jak wody zostaje 1/4 w butelce, to nie ma w niej już gazu i idzie dla psa albo do kwiatków. Za taką przyjemność płacę od butelki powyżej 2 zł (woda mineralna, nie źródlana czy stołowa).

Ilość butelek którą wypieprzam do śmieci mnie przeraża.

Jak w domowych warunkach zrobić saturator? Czemu zrobić, a nie kupić syfon czy sodastream? Bo koszt naboi CO2 jest porównywalny do zakupu butli PET.

Zabawa polega na zakupie butli CO2 spżywczego i wtłoczeniu go do butelki. I tu zaczyna się zabawa. Bo o ile ogarniam, że butla, zawór, reduktor, to nie wiem jak to "prowadzić" do butelki? Na butli przydałby się jeszcze manometr jakiś, żeby wiedzieć do ilu pompować butlę, żeby nie pierdykło.

Ewka dla atencji...
S.....p - #diy #saturator trochę #mechanika Mireczki, piję dziennie ok. butelki wody ...

źródło: comment_02LNjYZDOsWMxi62bmVBF1Gha0k9efJM.jpg

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
@SinShop: to się będzie opłacało? Skoro chcesz mieć porządną wodę mineralną to czy kupisz ją niegazowaną czy gazowaną to cena będzie taka sama. Jaką wodę pijesz teraz? Dobry stosunek ceny od zawartości ma Muszyna. Mam dokładnie tak samo jak ty (tylko, że mi nigdy nie zostaje 1/4 butelki wody, zawsze piję do końca w godzinę po otwarciu xD) i po porównaniu wszystkich wód ona wychodzi najkorzystniej, kosztuje od 0,99 do 1,49
  • Odpowiedz
@SinShop: opłaca się w ogole to samemu robić? z tego co widzę saturatory kosztują max 250-400zł, a syfony są nawet tańsze. Natomiast nie jestem przekonany, czy te naboje faktycznie są takie tanie - z tego co pogooglałem to jeden taki nabój kosztuje ~2zł tylko nie widzę info na ile litrów wody to wystarczy - no ale jeśli na 2 to szału nie ma

a jak chcesz być eko to albo sortuj
  • Odpowiedz
@jaqo1989: siedzę i kminę i googlam. Taka koncepcja: gdyby znaleźć jakiegoś mireczka #cnc czy jakiegoś drukarza 3D i poprosić o zrobienie nakrętki do butelki PET albo szklanej, która ma końcówkę z metalową rurką czy gwintem jakimś (do ogarnięcia jaki). Do tego butla CO2 spożywczego i wspomniany reduktor, albo coś takiego: https://allegro.pl/reduktor-hel-zestaw-do-pompowania-balonow-pistolet-i7450654758.html

Albo po prostu taki, i wężyk, a druga końcówka na nakrętkę do butli: https://allegro.pl/reduktor-co2-argon-z-dwoma-zegarami-magnum-harris-i7289605045.html
  • Odpowiedz
~2zł tylko nie widzę info na ile litrów wody to wystarczy - no ale jeśli na 2 to szału nie ma


@powaznyczlowiek: 1 nabój to 1,74 zł = 1 litr wody + wysyłka.

Jaką wodę pijesz teraz?


@Limonene: Nie mam jednej konkretnej, celuje we wszystko co ma choć ten 1000 mg/l
  • Odpowiedz
@scroller: no czaje czaje, ale nakrętka pet wytrzymuje ciśnienie, są amteriały do druku, które też są wytrzymałe. Tu większa "technika" w tym aby ta nakrętka na butlę miała jakieś wejście na rurkę do CO2.
  • Odpowiedz
  • 0
@jaqo1989 o widzisz Mireczku, w kupie siła. O tym nie pomyślałem. Dzięki! Tylko koszt całości ok. 600 zł... Soda, adapter, butla CO2.

Nadal kombinuję czy nie dałoby się zrobić nakrętki na butelkę szklaną...
  • Odpowiedz
@SinShop: Tylko uważaj ze szklaną butelką. Ja bym najpierw sprawdził jakie ciśnienie ona wytrzyma (na sucho).

BTW, pamiętam jak kiedyś bawiłem się suchym lodem i mi butelka PET wybuchła w ręku. Trzy miechy nie byłem w stanie używać dłoni (szczęście, że trzymałem za korek, bo by mi dłoń rozerwało). Udeżenie od korka było takie (a trzymałem go w ręku), że krew mi poszła z wszystkich opouszków... Jedna z butelek nie była
  • Odpowiedz
@SinShop: jeśli patrzysz na koszt butli to szukasz nowej czy używki? Sprzedam Ci tipa, że nawet jeśli kupisz używkę po okresie ważności (ale w miarę dobrym stanie) to i tak janusz w punkcie nabijania Ci ją przyjmie i nabije :)
  • Odpowiedz
@Limonene: Krakowska kranówka ma 365, ja mam jeszcze filtry założone, więc pewnie trochę z tego wycina. Na co dzień kranówka też jest OK.

Mi nie koniecznie zależy na super oszczędzaniu, raczej na tym, żeby nie kupować tyle butelek PET. Możliwe, że będę w ogóle gazował sobie JAVĘ z worków 10l.
  • Odpowiedz