Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki - jaki rejon lepiej wybrać w Chorwacji? Primošten (jest starówka, można coś porobić, plaże chyba ok, nawet fale potrafią być niezłe) czy jednak rejon Makarskiej (Baška Voda), którym wszyscy się zachwycają?
#wakacje #chorwacja
  • 10
  • Odpowiedz
  • 1
@brylek jeżeli chcesz więcej sppkoju to Primosten, w okolicach Makarskiej dużo większe tłumy, co nie oznacza że w Primosten będzie pusto. Byłem w kilku miejscach w Cro i Primosten wspominam jako jedno z fajniejszych :-)
  • Odpowiedz
@lewe_konto: to nie będzie już w zasadzie sierpień, od 27-go. To prawie wrzesień jest ( ͡° ͜ʖ ͡°) a na forum o Chorwacji były wpisy o temperaturze wody rzędu 19-stu stopni, więc wolałem zapytać. Nie byłem tam nigdy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@brylek: Jak ostatni tydzień to będzie już się powoli robić luźniej, ale mimo wszystko ludzi jeszcze jest sporo. Co do temp. wody, z doświadczenia wiem że jak jest mega gorąco i masz ochotę się schłodzić to masz to głęboko gdzieś czy woda ma 20 czy 24. Rok temu byłem w Podgorze w połowie czerwca, więc woda na bank miała max. ok. 20 stopni i zupełnie w niczym to nie przeszkadzało.
  • Odpowiedz
@lewe_konto: czyli lepiej do Primosten uderzyć. Podoba mi się wizualnie Makarska, a raczej okolice (Baska Voda itp., te mniejsze miejscowości), ale w Primosten zawsze można coś porobić. Z drugiej strony z Makarskiej do Dubrovnika bliżej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
@brylek byłem w Primosten w pierwszym tygodniu września, woda byla ciepła. Polecam wjazd na górę za miejscowością, tą z posągiem Matki Bożej, mega widok na okolicę i fajne wrażenie z wyjazdu :-) pierwszy raz się trochę stresowałem, ale jak wjechałem na górę i zobaczyłem na szczycie Uno to stwierdziłem, że trochę odwagi na ostatnim odcinku i wszystko tam wjedzie ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz