Wpis z mikrobloga

#emigracja #zarobki #inzynieria

Jaki kraj polecacie do emigracji zarobkowej a być może i stałej? Jakie agencje polecacie. Na poczatku moglbym pracowac ponizej kwalfikacji jednak fajnie by bylo w przyszlosci pracowac chociaz czesciowo w branzy (mechanika, inzynieria, r&d). W jakim kraju można liczyc na prace w tym obszarze? Z angielskim jest w miarę ok, z niemieckim bardzo slabo..
  • 9
  • Odpowiedz
@motoinzyniere: 4 lata jako konstruktor. U Januszy w dwóch polskich firmach. Zadne korpo, nie automotive, nie w catii ani nx. W korpo mnie nie chcą a u Januszy ciężko przeżyć.. Gdzie szukac tej pracy? Jakies strony, agencje? Każda pomoc mile widziana..
  • Odpowiedz
  • 0
@kam966 Po tych 4 latach doszedłem do wniosku, że nie stać mnie na to żeby dłużej u nich pracować.. Żeby dostać się do korpo z tego co zauważyłem to istotny jest płynny angielski i doświadczenia w innym korpo.. Do tej pory robiłem glownie blachy w creo i inventorze. W korpo chcą raczej doświadczenia w tworzywach i catii albo nx. Tak więc słabo.. Stąd też coraz bardziej szykuję się na wyjazd.
  • Odpowiedz
@kamol999: w Danii pisza o braku inzynierow. Bezrobocie dla inzynierow powyzej 6 lat doswiadczenia wynosi tutaj <0.1%. Dla nowych inzynierow <2%.
Duzo firm tutaj uzywa Inventora albo Creo.
Mozesz aplikowac z domu nic Ci nie zaszkodzi. Szukaj na jobbank.dk i jobindex.dk.
  • Odpowiedz
@kamol999 jak masz obcykane CADy i jesteś w stanie pokazać coś ambitnego z poprzednich projektów (albo ładnie się sprzedać z tym masz) u znasz angielski to roboty będziesz szukał może 2 tygodnie. Poszukaj AMA - Inżynier w UK oraz AMA2-Inżynierowie w UK. W razie pytań pisz na PW.
  • Odpowiedz
@Wujek_Fester: Z tymi Cadami to nie tak znowu swietnie.. Znam jako tako inventora (aktualnie w nim pracuje) i coraz słabiej Creo (poprzednia praca) i to niemal tylko w obszarze sheetmetal, bo z tego korzystam. Catia, Nx, SolidWorks, SolidEdge są mi niestety obce. Sprzedawanie siebie to też nie moja najmocniejsza strona. No i język u mnie to też taki B1 raczej. W każdym razie prace w UK też jak najbardziej rozważam,
  • Odpowiedz