Wpis z mikrobloga

Kierwa, jak to jest, ze taki 3, 4, 5- letni samochod uzywany zza granicy potrafi miec lakier w nienaruszonym stanie, a kiedy tylko sprowadzi sie go do Polski, to w ciagu raptem kilku tygodni pojawiaja sie sznity powstale w wyniku #!$%@? drzwiami, niczym wrotami gospodarstwa rolnego?

Przyjrzalem sie ostatnio zachowaniu ludzi na parkingach i to jest dramat. Lap za klamke i JEB drzwiami w samochod obok. Ewentualny rzut oka, czy nie uszkodzilo sie wlasnego poszycia i szybka ucieczka, zanim pojawi sie wlasciciel sasiadujacego pojazdu.

Dlaczego? Z jakiego powodu? To nie jest jakas spektakularnie trudna rzecz, by zadbac o ta jedna podstawowa czynnosc, by przy wsiadaniu nie narobic sobie i innym szkod. Dzieci mozna asekurowac, natomiast dorosly czlowiek powinien miec tyle oleju w glowie, by byc swiadomym nastepstw nieuwagi, gdy otwiera sie wlasny samochod.

Przyklad mojego kolegi - nieco ponad miesiac temu sprowadzil i zarejestrowal trzyletnia Insignie. Stan nadwozia perfekcyjny, zero uszkodzen i napraw. Zrobil nia moze z 600km. Po wizycie na kilku parkingach ma trzy pionowe strzaly na drzwiach od strony pasazera i jeden na drzwiach kierowcy. To jest dramat.

Czy faktycznie doszlo juz do tego, ze trzeba instalowac dodatkowe wideorejestratory, lapac ludzi za reke, a pozniej ich scigac?

#motoryzacja #samochody #gorzkiezale #noszkurde
  • 17
@Invisible_Spirit: A pozniej Januszek tego pokroju, przychodzi do czlowieka, kiedy ten wystawia swoj uzywany samochod na sprzedaz i #!$%@?, ze 'Panie, no tutaj malowane bylo, z 10 tysiecy, hehe, trzeba spuscic z ceny'. Jak nie naprawiac, gdy dochodzi do takich sytuacji?

Niektore uszkodzenia da sie wypchnac, ale tez nie jest to tanie, bo pochlania godziny pracy.
j.....p - @Invisible_Spirit: A pozniej Januszek tego pokroju, przychodzi do czlowieka...
Często wysiadając trzymam rękę na krawędzi drzwi, żeby się nie opierały o cudzy samochód; jak wyciągam dzieci z fotelików to czasem jest dramat, bo jedną ręką trzeba trzymać drzwi, drugą pomagać dziecku. Inni nie mają takich problemów, nie ich lakier - nie ich problem...
uwierz, za granica jest tak samo


@filozof900: Zdaje sobie sprawe, Wlochy, czy Hiszpania sa tego dobrym przykladem. Ale nie chcialbym skupiac sie na ekstremach. Nie Twierdze, ze Polska pod tym wzgledem strasznie odstaje w jedna czy druga strone, jednak, jak wspomnial ktos powyzej - nie da ukryc sie, ze mamy w kraju problem z '#!$%@?' na cudza wlasnosc. Czy nawet wlasnosc wspolna, co widac na poziomie obiektow uzytecznosci publicznej.
uwierz, za granica jest tak samo


@filozof900:

Kiedyś przeleciałem na streetview boczne uliczki w Paryżu żeby sprawdzić, czy faktycznie parkuje się tam na luzie i bez ręcznego, żeby przepychać innych. I wiecie co? To prawda. Samochody wciśnięte bez odstępu, zderzak w zderzak, co drugi rysy, ocierki, połamane i porysowane zderzaki... Ale to świadczy trochę o podejściu do życia i jego poziomie. Samochód to narzędzie a nie cel życia.
Ale to świadczy trochę o podejściu do życia i jego poziomie.


@ikov: Zastanawiajac sie glebiej, to jest raczej 'kultura' eksploatowania pojazdow, niz brak poszanowania wlasnosci. Wczesniejsam wspominalem Wlochy i Hiszpanie, gdzie jest podobnie. W Polsce to wyglada inaczej - bynajmniej nie gorzej. Moim zdaniem, milo, ze nie musimy sie rozpychac do tego stopnia, jak w przytoczonych przykladach.

Osobiscie wole miec samochod w dobrym stanie blacharsko-lakierniczym. Gdybym mial liczyc sie z niekonczaca
@jaca_pump: Też o tym myślałem. Kupujesz lanosa, wsadzasz gaz, dbasz o to by mechanicznie był ok i jeździsz. Części tanie, każdy mechanik naprawi, elektroniki niewiele. Tu otrzesz, tam ktoś walnie drzwiami, gdzieś wyjdzie rdza... a Ty śpisz spokojnie.
a w zwróć komuś uwagę że jebnął


@wuzek_widlowy: Tu posluze sie przykladem innego znajomego - nie zwraca uwagi. Zainstalowal jakis system wideorejestratorow, ktory monitoruje oba boki samochodu przez szybe pasazera i kierowcy. Ktos go klepnie - nie uzera sie. Moment uderzenia ma na nagraniu z kamer bocznych, a przednia czy tylna kamera wylapuje tablice rejestracyjne, bo nie zawsze te boczne sa to w stanie zrobic.

Pozniej dzwoni na bagiety, a reszte
@jaca_pump Fajna opcja.. tylko ja uważam, że to jest chore. Mamy 21 wiek, ktoś #!$%@?ął to powinien zostawić kartke, albo zaczekać. A nie, trzeba ganiać za kimś i oczywiście "nic sie nie stało".
Osobiście mi by się nie chciało instalować tylu kamer, może jestem zbyt leniwy, pół roku juz zakładam wideorejestrator, myślę że jeszcze z pol roku i zrobie ()
ktoś #!$%@?ął to powinien zostawić kartke, albo zaczekać


@wuzek_widlowy: Niestety, to ciagle tylko pobozne zyczenie. Winna jest tu mentalnosc Janusza, czy Grazyny - po obu stronach, tak sprawcy, jak i poszkodowanego. Ze strony sprawcy - wiadomo - ucieczka, zeby nie poniesc kosztow. Ze strony poszkodowanego - niektorzy nie potrafia reagowac w cywilizowany sposob. Czasem, mimo najlepszych intencji, dochodzi do tego typu zdarzen, a sprawca sie zawija, bo obawia sie inby ze