Wpis z mikrobloga

#siecikomputerowe #sieci #informatyka #programowanie #komputery

Witajcie Mirki !

Może ktos z was bedzie znal odpowiedz na moje pytanie:

- Kupilem Access Point Cisro Meraki Mr18-HW (piekny dashboard etc)
- Podlaczylem kabelkiem 5e do portu gigabit routera zeby uzywac wifi z niego a nie z routera. Wylaczylem wifi routera i nadalem ustawienia takie same wartosci jakie mial router. Jednym slowem ta sama siec to samo haslo ale inne urzadzenie.


- Wszystko pieknie nawet strony dzialaja jakby szybciej ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale mam o polowe mniejsza predkosc przy pobieraniu plikow.

Tzn.

- pobieram przez IDM plik z wlasnego serwera z laczem 1Gbit na ktorym wiem ze zawsze idzie na maxa co tez bylo przy wifi z routera.

- natomist przy wifi z cisco idzie mi polowa predkosci a konkretnie jakies 80Mbit podczas gdy przez wifi z routera 160Mbit

Sprawdzalem:

- kabel z routera do cisco
- ustawienia ograniczenia trafficu jak i predkosci portu w routerze

Jednym slowem na calej sciezce wychodzi ze cisco gdzies nawala ale kompletnie nie wiem gdzie i dlaczego. Przeszedlem wszystkie ustawienia( duzo ich nie ma) i nie ma nic co by ograniczalo siec w ten sposob. Rowniez zwykle speed testy przez przegladarke pokazuja to samo.

Jakies pomysly co moze byc nie tak ?
Pobierz Tajemniczy_Matador - #siecikomputerowe #sieci #informatyka #programowanie #komputery
...
źródło: comment_wTJXGbNLDp1r96pfjAaFv3QIiktLFzGh.jpg
  • 38
@styroslaw: Ah tak bylbym zapomnial, zarowno 2.4 jak i 5. Nawet wybralem zeby cisco faworyzowalo urzadzenia z 5gz, moje wszystkie sprzety odbieraja w 5Gz. Lacze sie dokladnie w ten sam sposob moim urzadzeniem z wifi takze tutaj nic nie bylo zmieniane, musialo by cisco nie nadawac w pasmie 5Ghz ale to tez sprawdzilem.
@Tajemniczy_Matador: Jak z ustawieniami kanałów? Ogólnie tego typu AP nie są jakimiś królami throughputu per klient. To jest do powieszenia w biurze/na hali produkcyjnej żeby trzydziestu ludzi się raczyło jakimś nie za dużym łączem internetowym;) @styroslaw: I już bez przesady z patchcordem 6e, Cat 5e jest zupełnie dopuszczalny do 1000BASE-T, szczególnie na krótkim dystansie i bez jakiegoś przykrego elektromagnetycznie środowiska;) Chyba że kolega zarobił pary byle jak losowo na jakiejś
@kyaroru: Robilem tak, lapka z plikiem, Desktop z plikiem i iPad z speed testem. Wszystkie to samo. Co do portow to mam wpiete obecnie pod switcha cisco sg300 po ktorym idzie tez PoE i amber jest od Poe po prawej a zielony po lewej z tym ze w manualy patrzalem to nie odroznia amber od green ( dla 100 i 1000 jest green), ale wlasnie sie loguje do switcha (jak znajde
@kyaroru: Sumarycznie a dokladnie to:

Cisco:

polaczone na wifi desktop i lapek, pobieranie pojedynczego pliku do 80Mbit na ktorym kolwiek urzadzeniu jak i sumarycznie przepustowosc lacza bo zalaczylem pobieranie na dwoch naraz i lacznie mialy 80Mbit wlasnie.

Router:
Pojedynczy plik ok 60Mbit natomiast wiele plikow/urzadzen naraz lacznie maja 160Mbit czyli tyle ile mam od dostawcy w umowie.
PoE injector


@kyaroru: Nie mam, ale po co? Ze ze switcha za malo idzie? W kazdym razie pod routerem jest podlaczony pod zasilacz bo tam nie ma PoE wiec nie to. Cisco potrzebuje 12v 1.5A a zasilacz jest 12V 2A.

Wlasnie sprawdzilem przez switcha jaka predkosc i jest dokladnie to samo :(
Swoja droga ten accesspoint nagrzewa sie tak ze ciezko go utrzymac w rece.