Wpis z mikrobloga

Zafascynowała mnie dziedzina Data Science, konkretnie uczenie maszynowe/big data itp. W związku z tym mam pytanie, jak wygląda rynek pracy w tym obszarze informatyki w Polsce? Na jakie zarobki można liczyć? Czy jest to przyszłościowa dziedzina w Polsce?

Szukałem ofert pracy na m.in. justjoin.it i zauważyłem, że takich ofert jest stosunkowo mało i mają o wiele niższe "widełki". Jak to w rzeczywistości wygląda?

#programowanie #datascience #programista15k
  • 8
  • Odpowiedz
@thediff: najbardziej przyszłościowa dziedzina, zacznij teraz, a za 5 lat podziękujesz ( ͡º ͜ʖ͡º) chodź i dzisiaj można znaleźć ciekawe oferty, szczególnie za granicą
  • Odpowiedz
  • 1
Na razie bawia sie tym na zachodzie. Czekamy az im sie to znudzi i dadza mam do robienia a oni poszukaja nowej zabawki xD
  • Odpowiedz
@Tomek7: op pewnie widział oferty na Analityka danych. Tam są dużo niższe widełki.
@warning_sign: ogłoszenie wciąż wisi na nfj i innych portalach a właściciel tej firmy szuka na grupach DS teraz ludzi od Big Data. Może odezwał się tylko do 2-3 osób?

@thediff: dziedzina jest przyszłościowa, ale pamiętaj że DS, ML i Big Data dev to 3 różne stanowiska ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz