Wpis z mikrobloga

#kde #plasma #linux #spotify

KDE Plasma, Arch, Auto-mute, Spotify
Jak to cholerstwo wylaczyc, googlanie po "kde disable auto mute" nie pomaga. Wycisza mi spotify gdy jakakolwiek inna appka zaczyna cos odtwarzac (powiadomienia tez sie licza, wiec zadnych komunikatorow ( ͡° ʖ̯ ͡°))

edit: to jednak nie kde, tylko pieprzona alsa XD, na arch wiki jest ._.
  • 15
@artur9010: To alsa, ona jest upośledzona. Maksymalnie do kanału może mieć dostęp tylko jeden program (chyba, że przestawisz alsę w inny tryb działania). Przez to nigdy nie ogarniam tych ludzi, którzy krzyczą, że pulse to zło wcielone.
@artur9010: Właśnie mam tak samo. Może dlatego, że nie jestem starym dziadem a z linuksów zacząłem korzystać jak pulse już było popularne i przez to teraz nie rozumiem narzekania starych rzęchów. We wszystkich wpisach jak ktoś narzeka ludzie piszą że pulse to największy syf i po za argumentem składni configów chyba nigdy nikt nie napisał więcej powodów.


@lis6502: Kurdę, myślałem że serio mój komentarz w jakiś sposób ztriggeruje przeciwników pulse i w końcu moim januszowym umysłem ogarnę czemu ten pulse jest taki okropny a to tylko ty sobie ze mnie bekę ciśniesz ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@lis6502: Dobra, to są jakieś zarzuty, szanuję.

Tak, te pryncypia są starsze ode mnie. I miały się dobrze przez te wszystkie lata.


Znam je, interesowałem się dosyć historią systemów operacyjnych.

potterware to zupełne przeciwieństwo filozofi linuksa oraz uniksa.

KISS? #!$%@?ć, po co komu binarki mniejsze niż 10MB?

DWIM? #!$%@? się, wiem lepiej


No dobra ale w takim razie nie korzystasz z niczego co nie nie jest tworzone według KISS? Co nie
@lis6502:

Softu w javie nie używam wcale.


High five xD

Przeczytałem, fajne podejście. Dobrze wiedzieć, że nie pisałeś wszystkiego dla samego "#!$%@?" xD I w sumie chciałem ci tutaj pisać coś więcej ale w zasadzie to nie wiem co, praktycznie ze wszystkim się zgadzam - dlatego też przestałem przybijać piątki na javie xD

Co do systemd to nie administruję serwerami jednak pisałem kilka własnych usług pod niego i dużo rzeczy robi
W tym momencie zapala mi się czerwona lampka "mądrzejsze ode mnie". Bo nadejdzie taki dzień że przyjdzie mi potrzeba zrobienia czegoś wbrew logice softu i tylko stracę nerwy.


@lis6502: Tak wiem, to rozumiem akurat.

ale w porównaniu do serwera dzwięku w windzie i mixera windowsowego oferuje sporo sporo więcej.


Albo ty źle zrozumiałeś albo ja tak niejasno napisałem. W każdym razie chodziło mi oto, że windowsowy serwer dzwięku to syf i