Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
tldr


Moi rodzice są po rozwodzie. Z ojcem mam kontakt raz na miesiąc, jest alkoholikiem, mieszka u swojej mamy, nie pracuje, nigdy nie przykładał się do mojego wychowania, całe życie systematycznie idzie w dół. Nie zależy mu na mojej edukacji, nie chcę i nigdy nie chciał płacić na mnie pieniędzy. Tymczasem moja mama i ojczym mają kierownicze stanowiska, pieniędzy nie brakuje, a cała afera rozgrywa się o 400zl xD

Po maturze miałam iść na studia do innego miasta, dostawać alimenty od ojca i drugie tyle od matki na utrzymanie.
Niestety wyszło trochę inaczej, czeka mnie matura poprawkowa w sierpniu, na studia już pewnie się nie dostanę w tym roku. Jednakże nadal chce opuścić rodzinne miasto. Wyjechać gdzie indziej do niebieskiego, znaleźć tam pracę, oszczędzić pieniądze na przyszłe studia i powoli żyć.

Problem zaczyna się w momencie, w którym matka ciągle namawia mnie, abym wmówiła ojcu, że zdałam maturę i studiuje, wszystko po to by wyciągnąć od niego alimenty. Ogólnie jest przeciwna co do mojej wyprowadzki. Stawia mi ultimatum, że jeżeli nie wmówie ojcu kłamstwa o studiach, to ona też nie da mi żadnych pieniedzy. soczysta #logikarozowychpaskow owychpaskow
Wie, że zależy mi na jej pomocy finansowej i że przez ten rok przerwy chcę uzbierać trochę pieniędzy aby potem mieć na studia.

Stoję pomiędzy młotem a kowadłem. Mama upiera się, abym oszukiwała ojca o studiowaniu w celu wyciągnięcia pieniędzy. Niebieski powstrzymuje mnie przed tym, ostrzega o konsekwencjach i nie popiera tego zagrania.
Owszem, gdybym zrobiła tak jak mama mi podpowiada, mogłabym zaoszczędzić dużo pieniędzy (400 od ojca, 400 od matki + wypłata z pracy a pełen etat) ale zdaje sobie sprawę, że w momencie gdy się ojciec dowie, to konsekwencje będę ponosić ja, a nie moja mama.
Dodatkowym problemem jest to, że kompletnie nie umiem kłamać, ani nawet nie będę potrafiła pokazać ojcu dowodów na to że studiuję.

Mirki co zrobić w takiej sytuacji? Potrzebuje opinii innych osób
#pytanie #alimenty

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla młodzieży
  • 10
@AnonimoweMirkoWyznania: A tak technicznie, to z czego ma Ci ten stary zapłacić, skoro jest bezrobotnym alkoholikiem?
I o #!$%@? chodzi tak na prawdę Twojej matce?
Skoro kasa w domu jest, to możesz zawsze iść na studia na prywatnej uczelni jakiejś, tam się na pewno dostaniesz nawet we wrześniu, a za rok możesz przenieść się na lepszą.