Wpis z mikrobloga

Hej Mirki

Orientuje się ktoś na warszawskim rynku korpo - chodzi o dział prawny. Macie jakieś rady, albo informacje, jak wygląda sytuacja z magistrami prawa bez aplikacji? Gdzie przyjmują, ile można wołać na start? Nie koniecznie musi to być dział prawny, może przyjmują chętnie ludzi po prawie + jakichś podyplomowych z kręgu managementu/zarządzania/ekonomii na jakieś konkretne stanowiska? Jestem ciekaw czy są tutaj ludzie, którzy mogą podzielić się jakimiś wartościowymi dla mnie informacjami.

Ile można wołać w stolicy i jak wyglądają szanse rozwoju? Chętnie dowiem się też analogicznych informacji na temat innych miast.

Przyznam, że sonduje możliwości na rynku dla siebie bo niezbyt uśmiechają mi się 3 lata aplikacji i dalszych egzaminów za marne grosze, tym bardziej, że bardzo umiarkowanie mnie to jara. Ciekaw jestem, czy macie może jakieś informacje na ten temat, albo doświadczenia, którymi moglibyście się podzielić. Uprzedzając pytania, mam jakieś tam doświadczenie i chętnie się dokształcę w jakimś sensownym kierunku, jeżeli ma to sens, mam też możliwości u siebie, dlatego chciałbym uzyskać jak najwięcej opinii i informacji zanim podejmę wiążące decyzje, angielski na dobrym poziomie.

#prawo #warszawa #stolica #korposwiat #poznan #wroclaw #trojmiasto #pytanie #praca
  • 17
@zapster: Nie wiem co to znaczy "realna umiejętność" po 5 latach ciężkich studiów i 3 latach pracy w sporej kancelarii obsługującej duże podmioty prawne to są rozumiem umiejętności "na niby" XD?

A ludzie po średniej dostają z buta te same 3.5 koła i jeszcze mówisz, że to dużo....

W stolicy, gdzie życie jest drogie. No ale skoro tak jest, to tak jest, to nie atak, tylko wyrażam swoje zdanie. Tak czy