Wpis z mikrobloga

#krwiodawstwo #borelioza #zalesie
Bylem dziś oddać krew, pierwszy raz od 13 lat. Ale niestety nie oddałem jej, bo pomimo tego że nie było jej wymienionej w ankiecie, to przyznałem się w gabinecie, że w zeszłym roku leczyłem się na boreliozę. Dostałem bana na oddawanie krwi na 2 lata liczone od zakończenia leczenia, więc krew będę mógł oddać dopiero w grudniu 2019 roku, o ile przyjdę z zaświadczeniem z oddziału chorób zakaźnych, że jestem już wyleczony.
Ogolnie to trochę mnie zdołowali, bo miałem motywację by oddawać krew regularnie. No ale cóż poradzę, takie przepisy widocznie.
Na pocieszenie dostałem legitymację i pani wbiła mi tam moją donację z 2005 roku.
potatowitheyes - #krwiodawstwo #borelioza #zalesie
Bylem dziś oddać krew, pierwszy ra...

źródło: comment_KJk2I0w1zxyZiT09LwG6l5aOYC8PWgr9.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • 1
@24-Sto
@Increev
Wiem, ja sobie zdaję sprawę z tego, że jednak względy bezpieczeństwa zaważyły. Jednak lekki smutek jest, zwłaszcza że lekarka powiedziała mi że z reguły przy różnych innych chorobach dają bana na 6 miesięcy, ale w moim przypadku musi być to 2 lata.
No nic, spróbuję oddać pod koniec 2019 roku.
Wszystkie panie były bardzo miłe, począwszy od recepcji przez pielęgniarki i na Pani lekarz kończąc. :) szkoda że
  • Odpowiedz
Ale niestety nie oddałem jej, bo pomimo tego że nie było jej wymienionej w ankiecie, to przyznałem się w gabinecie, że w zeszłym roku leczyłem się na boreliozę


@potatowitheyes: dla mnie to troche kpina... moim zdaniem ta krew powinna byc przepadana w taki sposob zeby byla 100% bezpieczna a tu na podstawie jakiejs smiesznej ankietki w ktorej mozesz zaznaczyc co chcesz dopuszczaja cie lub nie do oddania krwi.
  • Odpowiedz
@potatowitheyes: mogę, ostatnio pisałem o tym na mirko- okazało się, że będąc na wycieczce w Tajlandii przejeżdżałem przez obszar uznany za potencjalnie zagrożony malarią, więc przez 12 m-cy nie mogę oddawać. Wszystko na podstawie ankiety, żadnego badania kierunkowego, wszystkie badania podstawowe w należytym porządku, wszystkie wskaźniki prawidłowe.
@MehowM: w nawiązaniu do tego co wyżej- mi lekarz (w stacji krwiodawstwa i krwiolecznictwa) powiedział, że jak chcę oddawać krew to
  • Odpowiedz
@MehowM: "a tu na podstawie jakiejs smiesznej ankietki w ktorej mozesz zaznaczyc co chcesz dopuszczaja cie lub nie do oddania krwi."

Skojarzyło mi się z tym co mówił Cejrowski, w stanach w urzędach składasz oświadczenie i urzędnik przyjmuje to za prawdę (za krzywoprzysięstwo są wysokie kary), u nas jest mentalność że obywatel musi składać zaświadczenie jak coś chce załatwić.
Ostatnio w kontekście polaków w Wielkiej Brytanii i Brxitu mówili że jednym z wymogów jest złożenie oświadczenia o niekaralności.

Dla mnie kpiną jest składanie zaświadczenie do wszystkiego, na
  • Odpowiedz