Wpis z mikrobloga

Hej muzyczne mirki. Jaki keyboard dla osoby początkującej ktora chce najpierw trochę tego liznąć w domu żeby wiedzieć czy to dla niej? Jeśli hobby by mnie wciagnęlo i tak kupiłabym po jakimś czasie lepszy więc szukam tylko czegoś na początek. Czy róznica w brzmieniu miedzy takimi będzie widoczna?
https://supersound.pl/47627-casio-ctk-3500-keyboard-stand-throne?gclid=Cj0KCQjwnNvaBRCmARIsAOfZq-3OHvyZRVb4ncJIHai_W87NrLDsE0uPXFt8Psm_cDhXigAafrsjUX0aApf6EALw_wcB
https://riff.net.pl/pianina-cyfrowe/48433-casio-cdp-130-bk-zestaw-do-nauki-gry-na-pianinie-.html?gclid=Cj0KCQjwnNvaBRCmARIsAOfZq-1-XTEAXP2kwWnaa-xjHTVsJTDmCpw1MKlae-4IaS2OQfAvXxchBIkaAlYVEALw_wcB
#fortepian #muzykaklasyczna #keyboard #pianino #instrumenty
  • 32
  • Odpowiedz
@Pomeranian: W klasyczną na keyboardzie?

Kupić najtańszy szrot do nauki, żeby zobaczyć czy masz samozaparcie, a tak to zbierać na conajmniej na fortepian. Nawet najlepszy keyboard przy muzyce klasycznej raczej nie wyrabia, brzmi gorzej od normalnego instrumentu.
  • Odpowiedz
Kurna, znowu się walnąłem z tym, chodziło mi o pianino. Na fortepian to się domyślam, że raczej fundusze tak czy siak nie pozwolą czy mam do czynienia z dziedziczką jakiejś fortuny? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@DiscoKhan: nie, z lowczynia meskich majatkow ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale pianino tez ma brzydsze brzmienie niz fortepian. Jakby taki fortepian brzmial lepiej niz pianino to moglabym zainwestowac
https://www.gear4music.pl/pl/Keyboard-y-i-pianina/GDP-200-cyfrowy-fortepian-marki-Gear4music/12LQ?origin=product-ads&gclid=Cj0KCQjwnNvaBRCmARIsAOfZq-00j64UCwNsR_AJWfB2kCkP2X4BWpUNJ0C9HlsHtlhPkoMawwbIzNMaAgxzEALw_wcB
Pytanie czy takie tanie fortepiany to nie brzmia bsrdziej jak pianino niz fortepian.
  • Odpowiedz
@Pomeranian: taka, że im mocniej naciskasz, tym głośniej gra - najtańsze keyboardy nie mają tej opcji.

Przez pierwsze 2 lata nauki zapewne w ogóle nie będziesz używać dalszych oktaw, bo nie będziesz ich potrzebować - jeśli będziesz się uczyć tak, jak trzeba. Jeśli będziesz się uczyć źle, jak większość osób, czyli zaczniesz od nauki trudnych "fajnych" kawałków, to na 99,9% Ci się znudzi po kilku miesiącach.

Nauka gry na klawiszach
  • Odpowiedz
@Pomeranian: ale jesteś PEWNA, że chcesz zacząć od kupna dobrego pianina cyfrowego? Jeśli ktoś chce grać, to będzie grał na klawiszach za 50 zł. Zresztą... jestem pewien, że nie byłabyś w stanie dostrzec różnicy między cyfrą za 1200 zł a cyfrą za 12 000, gdybyś miała zasłonięte oczy.

https://www.reddit.com/r/piano/comments/8uo3zy/when_one_can_tell_that_he_needs_to_upgrade_from_a/

tu jest mała dyskusja na reddicie, gdzie porównują sobie sprzęt klasyczny do cyfrowego.

tl;dr: według nauczycieli muzyki, cyfra za 2000 zł
  • Odpowiedz
nie byłabyś w stanie dostrzec różnicy między cyfrą za 1200 zł a cyfrą za 12 000, gdybyś miała zasłonięte oczy.


@tomtom666: no wlasnie dlatego pytam o najtansze z dobrych.

kupno droższego sprzętu wcześniej to raczej snobizm niż potrzeba.


@tomtom666: tzn. ja chce grac dla przyjemnosci, dlatego zalezy mi na jakosci dzwieku (a idealny dzwiek ma dla mnie fortepian). Oczywiscie prawdziwy fortepian kupie pewnie za 10 lat
  • Odpowiedz
@Pomeranian: przez najbliższe 3 lata nie zagrasz tak, żeby dało się tego z przyjemnością słuchać, uwierz mi.

Jedyne, co powinno Cię interesować to czy instrument będzie w stanie jako tako odwzorować akcję klawiszy pianina, czy będziesz mogła nauczyć się na nim artykulacji. Jeśli już naprawdę bardzo, bardzo chcesz zacząć od kupna pianina cyfrowego, weź po prostu yamahę p45.
  • Odpowiedz
@tomtom666: nie chodzi o to ze chce od razu od tego zaczac. Pewnie zrobie tak jak piszesz czyli wezme na poczatek uzywke za 100 zeta ale potem jesli moim celem jest brzmienie takie jakie ma fortepian- odkladac na jakis fortepian czy mozna kilka lat przeleciec na jakim pianinie cyfrowym? (mialam kolezanke po II stopniu szkoly muzycznej i ona juz grala beethovena- oczywiscie nie bezblednie)- jakbym opanowala takie utwory to chcialabym
  • Odpowiedz
@Pomeranian: nie, naprawdę, to nie brzmienie instrumentu będzie problemem.

jejku, jak chcesz zacząć uczyć się jeździć na rowerze, nie kupujesz sprzętu za 25 tysięcy. Takie coś ma sens, gdy zaczynasz startować na zawodach, wcześniej wystarczy góral za 700 zł. Nie wygrasz zawodów samym sprzętem, nie zagrasz ładnie na drogim pianinie bez wielu lat ćwiczeń. II stopień szkoły muzycznej to około 10 lat nauki, tyle to zajęło Twojej koleżance. A bez
  • Odpowiedz
@tomtom666: tak powtarzam bo ciagle dostaje te sama odpowiedz- z lekka prostackie sugerowanie ze chodzi o snobizm, a nie o nauke czy o zwykle przyoszczedzenie nie kupujac sprzetu ktory i tak bedzie trzeba wymienic
  • Odpowiedz
@Pomeranian: z jakiegoś powodu nie jesteś w stanie zaakceptować odpowiedzi, że jakość sprzętu będzie miała znaczenie za około 10 lat (o ile będziesz regularnie ćwiczyć, oczywiście). Nie przyoszczędzisz, prędzej sprzęt ulegnie zniszczeniu zanim nauczysz się grać na tyle, by droższe klawisze robiły jakąkolwiek różnicę.
  • Odpowiedz