Wpis z mikrobloga

Mireczki, wiecie może jak wygląda sprawa z zameldowaniem czasowym? Bo dowiedziałem się dzisiaj, że żeby parkować pod blokiem gdzie wynajmuję mieszkanie potrzebuję karty mieszkańca. Czy takie zameldowanie usuwa mi mój pobyt stały(ten który mam w dokumentach) i muszę wyrabiać nowe dokumenty? Dodam, że za niedługo będę przerejestrowywał auto i w jakim mieście będę musiał rejestrować auto jak będę miał meldunek tymczasowy
#prawo #kiciochpyta #krakow #prawojazdy
  • 7
@WojcioWercio: dowiedz się jedynie w biurze strefy płatnego parkowania czy w dowodzie rejestracyjnym nie musisz mieć czasem adresu właściciela auta takiego jak ten meldunek w Krakowie, bo coś się tam pozmieniało ostatnio (za dużo lewych meldunków było).
@WojcioWercio: ten limit z kartą mieszkańca jest wprowadzony przez spółdzielnię czy ZIKIT? Zwykle takie rzeczy daje spółdzielnia i warto z nimi porozmawiać co potrzebują, żeby Ci taką kartę wydać. Ja jak mieszkałem na podwawelskim to nie musiałem dosłownie nic pokazywać, nawet umowy wynajmu.

Jeżeli zaś chodzi o strefę płatnego parkowania - niestety nie pomogę.
PS. Auto możesz zarejestrować gdziekolwiek - chyba, że urzędasowi się nie spodobasz. Mam auto zarejestrowane w Krakowie,
@WojcioWercio: nie musisz wyrabiać nowych dokumentów. Przy rejestracji pojazdu w Krakowie podajesz krakowski adres i urząd skarbowy. Możesz tez zarejestrować tam gdzie jesteś zameldowany na stałe, bo karta mieszkańca wydadzą ci na podstawie meldunku tymczasowego. Po Ok 20 minutach od zameldowania możesz już iść po kartę i kupić abonament mieszkańca.