Wpis z mikrobloga

@Fearaneruial: Oczywiście, że są uwzględnione, jakkolwiek to źródło które dałem jakoś specjalnie mi się nie podoba, bo jest raczej tendencyjne, to jest tam wspomniana korelacja między bornią w domu, a liczbą samobojstw. W domach gdzie taka broń się znajduje statystycznie dochodzi do większej ilości samobójstw.

Także skoro to sprzyja temu to nie rozumiem dlaczego nie miałoby być ich w takim zestawieniu. Niczego to nie zawyża, bo jak widać dostępność do broni
@DiscoKhan: koreluje to jeszcze nie "sprzyja" ani nie "wpływa" nie idźmy za daleko

(choć zdziwiłbym się, gdyby dostęp do szybkiej, pewnej i względnie bezbolesnej metody nie sprzyjał, nawet poprawne założenie liny wymaga większych umiejętności i daje więcej czasu na rozmyślenie się niż rewolwer i kula)

zwracam bardziej uwagę że w przepadku tak "gorącego" tematu jak druga poprawka, warto zadawać dodatkowe pytania - podobnie było z listą strzelanin w amerykańskich szkołach prowadzoną
@Fearaneruial: Tak czy siak chora sytuacja gdzie ogromna liczba dzieci była świadkiem czegoś takiego w cywilizowanym kraju.

Z jednej strony piszesz, że tak, a później z tą korelacją jako sprzyjaniem się zgadzasz, bo to jest raczej oczywiste, że jak najbardziej wpływa, nie trzeba do tego filozofa.

W Stanach nie mam opinii na to czy mniejszy dostep do broni wpłynąłby pozytywnie bądź negatywnie, tak czy inaczej efekt ograniczenia w praktyce przełożyłby się