Wpis z mikrobloga

Ech, Mirabelki, mam już dość malowania paznokci co 2-3 dni ( ͡° ʖ̯ ͡°) i postanowiłam w końcu kupić zestaw do robienia hybryd w domu. Proszę o wskazówki zwłaszcza jeśli chodzi o zakup lampy, chciałabym żeby możliwie jak najszybciej utwardzała, oraz o wskazanie dobrego sklepu internetowego w którym skompletuję cały zestaw. Budżet obstawiam +/- 500 zł, chyba styknie?

#rozowepaski #kosmetyki #pokazkosmetyczke #mirabelkopomusz
  • 19
@wiem_wszystko: nie uważam żeby w domu miało to zająć dużo więcej czasu, pewnie na początku wymaga trochę wprawy, ale filozofii większej nie ma. Zestaw zwróci się po kilku razach, a w domu podczas robienia paznokci mogę oglądać seriale czy przeglądać mirko, u takiej kosmetyczki to dopiero jest zmarnowany czas jak siedzisz, nic nie zrobisz i jeszcze kosmetyczka stara na siłę zabawiać konwersacją. ( _)

@hazawwin: trochę szkoda
@Heheszkara: chciałam być cwana i zamówiłam lampę z Ali, wyszło jakieś 50zł, po czym przy kupnie lakierów, bazy itp wyszło, że tańszy byłby zestaw z Semilaca, więc najpierw sprawdź.
Niemniej polecam - swoje pierwsze hybrydy robiłam 2 godziny, ale warto było się nauczyć.
@Heheszkara ja spędzam ok. godziny na starannym, standardowym pomalowaniu paznokci u rąk i stóp, bez żadnych wzorków. O wiele mniej niż by to zajęło łącznie z dojazdem czy dojściem do kosmetyczki i powrotem. Puszczam sobie jakiś podcast czy jednym okiem oglądam serial i robię. To relaksuje i nie musisz z nikim gadać i nikomu płacić. ( ͡º ͜ʖ͡º)
@wiem_wszystko: idziesz co 2 tyg, wiec koszt wzrasta do 120 na miesiąc. Dojazd u powrót do kosmetyczki już się robi 2h, ja paznokcie zrobię sobie w godzinę może 1,5, a w tym czasie obejrzę serial i włączę sobie pranie czy wrzucę ciasto do piekarnika
@hazawwin: obciąć też się można samemu a jednak większość chodzi do fryzjera a stylistyka paznokci obecnie jest dochodowym biznesem. można robić w domu ale w sumie po co. chwila relaksu u profesjonalistki raz na miesiac powinna być przez każda dziewczyne/kobiete co najmniej rozważona.
@Heheszkara ja mam zestaw z semilaca led 24w za 200 zł od 1,5 roku i uważam, że jest super. Wszystko jest w tym zestawie i nie musisz sie zastanawiać co kupić. W tej lampie sa dwie opcje utwardzania - 30 i 60 sekund. Jak bardzo mi się spieszy to w 30 utwardzam i się trzyma. Polecam :)
@hipotrofia można odmoczyc w acetonie i potem usunąć patyczkiem lakier, niektóre ściągają też frezarką, ale tutaj trzeba dużej wprawy, bo można łatwo zniszczyć paznokcie :)
@hipotrofia: mi w sumie kawałki po ok. 3 tygodniach same się złuszczają i resztę dojeżdżam pilnikiem. (tzn. ja jako pilnika używam gąbki owiniętej w bardzo drobny papier do szlifowania xD )
@natta: Próbowalam acetonem, ale guzik mi to daje ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@krave niektóre są po prostu trefne, np. zmywacz acetonowy z Biedronki- niby do hybryd i żeli, ale gówno daje. Używam takiego z hebe albo z Delii i nigdy nie mam problemów :) obficie nasączam wacik, przykładam do paznokcia, zawijam w alufolie i trzymam z 10 minut w ciepełku. Wszystko schodzi ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Heheszkara: Ja mam za 99 zł lampę z Semilac i jest spoko. Masz timer na 30 i 60 sekund, ma też czujnik ruchu - włącza się po wsadzeniu ręki. https://semilac.pl/pl/lampa-led-24w-semilac
Wcześniej miałam taką malutką lampę z Semilac 9W, ale nie mogłam robić całej ręki na raz i zajmowało mi to więcej czasu.

Co do zestawu, to zobacz jakie są. Ja kompletowałam sama, bo mi się kolory w zestawach nie podobały.