Wpis z mikrobloga

Hej,

potrzebuje pilnej porady zanim TAURON wydyma mnie lub da mi bonus.
Bylem dziś w BOK w sprawie podpisania umowy na prąd budowlany czyli nieszczęsny C11.
Mysłałem ze wszytko pójdzie sprawnie i raz dwa będzie finał.. ale czegoś tam brakowało w Karcie Danych Technicznych i sprawa odwlekła się dzoen lub dwa. Tym samym Pani przedstawiła mi ofertę C11, a w zasadzie 4 oferty.

Nie znalazłem takiej grafiki w necie jak to widziałem ale było tam tak:
1. C11 Taryfa sprzedawcy - 0,3752 zł netto za 1 kWh + 21 zł netto miesięcznie opłaty handlowej
2. C11 Prąd z Serwisantem 24H dla Firmy małej i sredniej (1-10MWh): 351,00 zł za 1MWh + 21 zł jw
3. C11 Prąd z Serwisantem 24H dla Firmy duzej (10-40MWh): 331,00 zł za 1MWh + 21 zł jw
4 .. C11 jakaś jeszcze chyba jak 2ka ale z lepszym serwisantem "PLUS", z podobna ceną.

Zasugerowała mi oferte nr 3 dla duzje firmy. Powiedziała ze po kilku miesiącach jak sie wybaduje to mogę zmienić na G11 przedstawiając jedynie oświadczenie czy jakis tam druk.

Zapaliła mi sie lampka... ja, osoba fizyczna, zużycie dla dużej firmy? O co kaman? Wie ktoś może?
Szukałem w dokumentach ofert ale nie ma słowa o KONIECZNYM zużyciu większym czy też mniejszym od 10MWh.
Na pytanie czy muszę zużyć tyle ile w ofercie czyli powyżej 10MWh, pozwiedzała Pani ze NIE.

Stawki dystrybucyjne są takie same w ofercie dla małych firm jak i dla dużych.

Bardzo proszę o pomoc.

#tauron #energia #budujzwykopem
  • 4
  • Odpowiedz
@avis21 bierz ofertę 1 przez dużą część budowy nie ma zużycia energii. Do tego żeby zmienić na C11 (a przynajmniej w pge) powinien być odbiór budynku do użytkowania i wszystkie pomiary instalacji więc nie jest to jakiś papierek
  • Odpowiedz
Dziękuję.

Zweryfikowałem. Na infolinii i ponoć nie ma możliwości wybrania innej niż pkt 1.
Zweryfikowałem w informacji w POK i również nie ma takiej możliwości.

Jeszcze zapytam w innym punkcie Taurona
.. bo przecież nie mam firmy i nie mogę świadczyc nierpawde.
  • Odpowiedz
Dziękuję
Zgadza się to akurat słyszałem że 3 razy. W sumie to logiczne podejście .. Choć i tak nie rozumiem dlaczego muszę mieć c11 który jest przecież dla firm a ja jestem osobą fizyczną.

Wracając do sprawy. Tak jak pisałem wcześniej bylem w innym punkcie Taurona powiedzmy POK2. Tam zdziwieni o co mi chodzi . Od innej kobiety obok w obsługującej usłyszałem że to dziwna praktyka która stosuje POK1.
Babeczka przyjmująca mnie
  • Odpowiedz