Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki!

Mam dylemat związany z kupnem pierwszego laptopa. W tym roku zaczynam studiować #informatyka #programowanie. Chciałbym w związku z tym zakupić lapka do ok. 5000 PLN. Zaznaczam, że w domu będę miał bardzo wydajną stacjonarkę, dlatego chciałbym poznać odpowiedzi na kilka pytań, na które nie mogłem znaleźć odpowiedzi:

1. Laptop ma być bardziej mobilny (np. Dell XPS 15) czy wydajny (np. Dell Inspiron G5)?
2. Mac (i7 4 gen) czy Windows (i7 8gen)?
3. Na coś jeszcze zwracać uwagę poza ilością RAM, dyskiem SSD i wydajnym procesorem?
4. I najważniejsze, czy w tym wypadku warto wydawać aż tyle pieniędzy za laptopa?

#pcmasterrace #kiciochpyta
  • 5
@ruscin: 1. mając bardzo mocny sprzęt w domu wybrałbym rozwiązania mobilne
2. i5 8gen (zazwyczaj mają wyższą kulturę pracy i rzadziej się przegrzewają przez co ich wydajność jest wyższa)
3. kwestia dyskusyjna, zależna od przypadku
4. zależy na jakiego laptopa
@ruscin: Jak masz wydajną stacjonarkę to nie ma sensu brać nic mocnego, ja bym się zdecydował na coś z i5 8250U, 8 GB ram i 256 GB ssd w 13 calach, najlepiej w wersji z obracanym ekranem typu 2i1 i długim czasem pracy na beterii. Na wykłady idealnie, a pewnie i do pracy wystarczy, bo na studiach nic zaawansowanego i mocno obciążającego robić nie będziecie. Do 3.5k znajdziesz kilka modeli, osobiście