Wpis z mikrobloga

Dzień dobry w poniedziałek!
Mam nadzieję, że weekend spędziliście w dobrej atmosferze i przy pięknej pogodzie.
W zeszłym tygodniu zaprezentowałem ciekawy pomysł na okładkę, znaleziony na Warszawskich Targach Książki
Wcześniejszy wpis.

Dziś dla odmiany jedno z naszych tegorocznych dzieł, projekt dostarczony przez klienta. Jeśli chodzi o formę, bardzo podobają mi się katalogi, książki i inne wytwory poligraficzne, proste bez zbędnego przepychu, gdzie wszystko tworzy spójną kompozycję. Wydaje mi się, że kraje skandynawskie przodują w takich realizacjach. W tym przypadku również widzimy pewną prostotę, zaakcentowaną złoceniami, co z założenia ma wzbudzić w nas poczucie obcowania z produktem klasy premium. Moim zdaniem udało się ten efekt osiągnąć.

Trochę o technologii: napisy ponad obrazkiem zrobione ze złotej folii matowej. Ważne żeby nie przesadzić z ilością, bo zamiast ładnie wyglądającego uszlachetnienia wyjdzie nam kiczowaty przepych w jakim lubują się nowobogaccy Rosjanie. Swoją drogą istnieje kilka ciekawych technik nakładania folii ale o tym może innym razem. Widzimy więc, że foliować można nie tylko całe strony ale również pojedyncze litery.

Niżej mamy lakier UV nadający ten specyficzny efekt odbicia i poza ładnym wyglądem, zabezpiecza druk (chociaż w tym przypadku to tylko estetyka). Nie ma problemu żeby użyć lakieru UV punktowo (co zresztą widać- po bokach są cienkie paski oddzielone od głównego zdjęcia) dzięki czemu można wyróżnić pewne elementy. Lakier delikatnie się palcuje (lekkie przetarcie chusteczką, czy ścierką i po problemie), więc trzeba uważać.

Na samym dole to już klasyczny nadruk, a logo z prawej strony również wykonane folią. Całość wycięta jest w niestandardowym rozmiarze. Taki zabieg pomaga w wyróżnieniu się spośród setek katalogów, jednak nieco zwiększa koszt produkcji.

Jestem ciekawy co myślicie o tej realizacji. Ładny gustowny projekt, czy jednak zajeżdża kiczem? Moim zdaniem jest niezły ale pewnie nie jestem obiektywny :)

#poligrafia #hornprint #druk #katalog
Pobierz HornPrint - Dzień dobry w poniedziałek!
Mam nadzieję, że weekend spędziliście w dobr...
źródło: comment_x0Sl4RpAkbl8yLyob1KAiYESLTVL2QA9.jpg
  • 1