Wpis z mikrobloga

Polecicie jakiś fajny kryminał, thriller albo sensację do obejrzenia? Niekoniecznie najnowsze, ale raczej coś spoza tych najbardziej znanych.

#film
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Altar: Nie, nie ominęła. Chociaż podchodziłam bardzo sceptycznie, bo wiesz, w końcu to Casablanca ;-) Lucky Number Slevin oglądałam, w sumie przez przypadek, bo pomylił mi się z innym filmem. Za bardzo nie pamiętam fabuły szczerze mówiąc, ale zdaje się nie był najgorszy. Tak samo Copland, chyba nawet w telewizji to widziałam. Policji i Dnia próby nie znam, poznam :-) Rzeka tajemnic bardzo dobry.

Tanie produkcje z lat 90. też
  • Odpowiedz
@gaska: No ja mogę Ci polecić rozwiązanie na dłuższą metę, z którego sam korzystam. Zakładasz konto na imdb, oceniasz wysoko filmy, które obejrzałaś i lubisz i klikasz w watchlistę. Tam skrypt proponuje Ci filmy, które lubili ludzie o podobnych preferencjach do Twoich, a których Ty jeszcze nie widziałaś. Na filmwebie też coś takiego funkcjonuje, ale imdb jest moim zdaniem dużo lepszy, recenzje ciekawsze, oceny adekwatniejsze, baza danych większa itd. Ja
  • Odpowiedz
@parachutes: Dobra myśl. Trochę będę musiała się tym pobawić pewnie, ale miło mieć źródło, które "samo" proponuje coś do obejrzenia. Imdb na pewno ma bardziej miarodajne oceny niż filmweb, tam to ciężko utrafić, albo mocno zaniżone albo zawyżone. Nie wiedziałam o takiej opcji, warto przetestować.
  • Odpowiedz
@gaska: No ja na polecam, bo korzystam już jakiś czas i świetnie się sprawdza, system rekomendacji lepszy niż na last.fm :)

A klikanie i zaznaczanie ocen jest naprawdę szybkie, wyskakuje taki mały boks i 6 czy 8 filmów, klikasz albo ocenę i system rozumie, że ten film już widziałaś albo 'add to watchlist' i po każdej akcji skrypt dopasowuje się do Twoich preferencji i podsuwa w tym boksie kolejne filmy
  • Odpowiedz
@gaska: Macauley zaskakująco świetnie wypadł jako mały gnój :) Napisz później, jak Ci się te filmy podobały i czy znalazłaś coś fajnego w klimatach noir.

@eDameXxX: No tak, z rozpędu źle napisałem. Bękarty uważam za najsłabszy film Tarantino. Może kiedyś dam mu drugą szansę.
  • Odpowiedz
@parachutes: Zaraz sobie machnę konto i sukcesywnie będę oceniać. Chociaż na wykopie też czasem warto zapytać, już kilka bardzo fajnych rzeczy mi tutaj polecono ;-)

@Altar: On w ogóle ma wredny ryj, więc pewnie całkiem nieźle mu poszło. Dziś chyba wrzucę na ruszt Ronina, a resztę zobaczymy jak będę miała siłę i ochotę. Noir lecą na dysk, póki co wybrałam kilkanaście najpopularniejszych. Na początek przymierzam się do Laury
  • Odpowiedz