No to zapraszam na przegląd występów Polaków w zagranicznych klubach. Prześwietlimy 21.07.2018. Zapraszam na tag #polscypilkarze gdzie wrzucam takie informacje.

Martin Pajaczkowski (Team fur Wien) - 20-letni pomocnik rozegrał cały mecz i strzelił bramkę na 4:1 w wygranym ostatecznie 5:2 meczu przeciwko Vfb Hohenems. Polak jest wychowankiem austriackiego Schwechat i posiada również obywatelstwo Austrii. Jego drużyna gra na co dzień w odpowiedniku polskiej II ligi, podobnie jak pokonani rywale. Dzięki temu zwycięstwu Team fur Wien awansował do 1/16 finału pucharu Austrii.

Jakub Świerczok (Łudogorec Razgrad) - wszedł z ławki rezerwowych i zagrał 28 minut w wygranym 1:0 meczu z Etyrem Wielkie Tyrnowo w ramach bułgarskiej Pyrvej Ligi - najwyższej klasy rozgrywkowej w tym kraju. Świerczok wszedł za Bułgara Marcelinho. Zwycięską bramkę dla Łudogorca strzelił Wanderson. Była to inauguracyjna rozgrywka w lidze bułgarskiej w nowym sezonie.

Adrian Mierzejewski (Changchun Yatai) - zaliczył występ w pełnym wymiarze czasu w przegranym 1:2 meczu z Shandong Jinan. Rywale Mierzejewskiego umocnili się tym samym na pozycji lidera Superligi chińskiej.

Marcel Wawrzynkiewicz (Egersunds IK) - 90 minut w zremisowanym 2:2 meczu z outsiderem ligi Vard Haugesund. Wawrzynkiewicz to były zawodnik m.in. Cracovii, a jego Egersunds gra obecnie w Dywizji 2, czyli trzeciej klasie rozgrywkowej i zajmuje 5 miejsce w tabeli z 8 punktami straty do lidera - Hodd.

Krzysztof Piątek (Genoa CFC) - cały mecz (60 minut) w towarzyskiej potyczce przeciwko Swansea City. W 50 minucie po golu Polaka, Włosi objęli powadzenie, ale 10 minut później doszło do wyrównania. Doszło do serii karnych, w której Polak pewnie strzelił do bramki a jego drużyna pokonała Walijczyków. W kolejnym meczu z Magdeburgiem Piątek nie zagrał.

David Blacha (Vfl Osnabruck) - wyszedł w pierwszym składzie w sparingu z Royal Union Saint-Gilloise z trzeciej ligi belgijskiej. Urodzony w niemieckim Wickede pomocnik, gra od początku kariery w Niemczech, posiada również obywatelstwo tego kraju. Do Osnabruck przeszedl z Wehen Wiesbaden.

Bartosz Białkowski (Ipswich Town) - wyjściowy skład w spraingu przeciwko Barnet F.C. Czyste konto i wygrana 1:0 po golu Mylesa Kenlocka.

Paweł Olkowski (Bolton Wanderers) - wyszedł w pierwszym składzie w meczu towarzyskim przeciwko Gironie FC. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Filip Bednarek (Sc Heerenveen) - polski bramkarz przesiedział cały mecz na ławce rezerwowych w spotkaniu towarzyskim z tureckim Kayserisporem. Przeszedł do Heerenveen dopiero 2 dni wcześniej z De Grafschaap. Holendrzy wygrali ten mecz 2:1.

Bartosz Kapustka (Leicester City) - 28 minut w meczu towarzyskim z Notts County. Kapustka wszedł w 62 minucie za Jamesa Maddisona. Lisy wygrały z drużyną z Nottingham 4:1

Max Stryjek (Sunderland A.F.C.) - wychowanek Polonii Warszawa przesiedział sparing z St. Mirren na łąwce rezerwowych i stamtąd oglądał 6 goli, które strzelili rywalom jego koledzy.

Sebastian Mrowca (Wehen Wiesbaden) - pomocnik wystąpił w pierwszym składzie niemieckiego trzecioligowca w starciu z bundesligowym Frankfurtem. Mecz zakończył się porażką jego drużyny 2:6. Mrowca jest wychowankiem Bayernu Monachium, od początku kariery gra w Niemczech, ma też niemieckie obywatelstwo.

Michał Marcjanik (Empoli FC) - rozegrał pierwsze 45 minut w bezbramkowym sparingu z Pro Vercelli.

Paweł Wszołek (Queens Park Rangers) - cały mecz na ławce rezerwowych w towarzyskim meczu z Hoffenheim. Mecz zakończył się wynikiem 2:2.

Rafał Gikiewicz (Union Berlin) - 8000 ludzi oglądało występ Polaka w bramce Unionu przeciwko Bordeaux w meczu towarzyskim. Mecz zakończył się remisem 1:1. Gikiewicz stał w bramce pełne 90 minut.

Igor Lewczuk (Girondins Bordeaux) - wyjściowy skład w meczu z Unionem Berlin i remis 1:1.

Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund) - cały mecz na ławce w meczu z Manchesterem City w ramach turnieju International Champions Cup rozgrywanego w Chicago. Niemcy wygrali ten mecz 1:0 po golu Mario Gotze.

Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów) - zagrał cały mecz w meczu o Superpuchar Ukrainy z Szachtarem. W doliczonym czasie drugiej połowy dostał żółtą kartkę.