Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki czy żelatyna-fix od dr oetkera to to samo co zwykła żelatyna? Mam dziś w planie swój pierwszy sernik na zimno i nie wiem, czy to się nada, czy lepiej kupić coś, co się po prostu nazywa żelatyna (w tesco tylko ten fix był :/).
#gotowanie #gotujzwykopem
  • 10
  • Odpowiedz
@tfarog: Nowa Żelatyna-fix deserowa Dr. Oetkera jest idealna do: serników na zimno

Receptura produktu jest oparta na wysokiej jakości żelatynie wieprzowej instant, produkt nie zawiera żadnych konserwantów, ani sztucznych barwników.

Jeśli chcesz podwoić ilość deseru czy sernika, zwiększ proporcje Żelatyny-fix deserowej. Przy użyciu 1000 ml ubitej śmietanki 30% tł. dodaj 2 opakowania Żelatyny-fix deserowej, rozmieszanej w 200 ml wrzącej wody i 100 ml zimnej wody + cukier puder do smaku.
  • Odpowiedz
@tfarog: jak miałem jakiś przepis na sernik na zimno to była informacja, aby nie używać fix'ów. Nie wiem jaka różnica, ale kupiłem 'zwykłą'.
  • Odpowiedz
  • 2
@tfarog Nie wiem jakie wątpliwości masz do zwykłej żelatyny, ale ja wszelkie desery, serniki czy kremy opieram na zwykłej żelatynie że chrząstek świni i takich tam i zawsze były pyszne. Z żelatyna-fix nie pracowałam, ale powinni opisać na opanowaniu co i jak. ;)
  • Odpowiedz
@emitar: skończyłem 5 min temu. Pierwszą śmietankę zepsułem więc poleciałem do sklepu po kolejne dwie. Schłodziłem wszystko i druga się udała. Rano się dowiem czy to wszystko będzie twarde :D
  • Odpowiedz