Wpis z mikrobloga

@Lojak: Jeden z moich najbardziej szalonych pomysłów przelecieć Polskę motoparalotnią wzdłuż Wisły od źródła po ujście do Bałtyku (około 1000km). Zazwyczaj taka wyprawa trwa ok 7-14 dni ale z racji, że nie miałem za dużo wolnego w pracy postanowiłem spróbować polecieć jak najszybciej i wziąłem tylko 3 dni urlopu.

Dzień 1 (poniedziałek)
Dojazd do Wisły wraz z kumplami, pamiątkowa fota pod skocznią Adama Małysza poszukiwanie startowiska i do góry
Start po godz. 18:00, około 40 min oczekiwania w powietrzu aż przejdzie chmura z intensywnym opadem i rozpoczęcie przelotu w kierunku Krakowa. Z racji zachmurzenia robiło się dość szybko ciemno ale udało się dolecieć w okolice Wieliczki.
Nocleg jeśli to można nazwać noclegiem bo około 23:00 dotarliśmy do pensjonatu, prysznic, do łóżek i po 3:00 pobudka.

Dzień 2 (wtorek)
Start o poranku z miejscowości Grabie, pełen zbiornik (16l) pozwalał mi lecieć non stop około 4 godzin na pełnej prędkości. Plusem był wiatr w plecy, normalnie skrzydło lata około 60-70 km/h natomiast ja na 300m osiągałem prędkości około 115 km/h.
Około godz. 10-11 doleciałem do Kazimierza Dolnego, w Janowcu śniadanie i dalej w drogę, popołudniowy przelot przez Warszawę w bardzo trudnych warunkach przy lekkich opadach deszczu. Lądowanie w bardzo wysokiej trawie ale się udało.

Dzień 3 (środa)
5:30 start za Modlinem poza CTR i lot w kierunku Płocka, bardzo niska podstawa chmur i dużo mgieł, chciałem się wycofać ale przed Włocławkiem pogoda znacznie się poprawiła, przelot wzdłuż Torunia, kontakt z samochodem, który jechał dołem by przed Bydgoszczą uzupełnić paliwo. Lądowanie, tankowanie i ponowny start zajął mniej niż 5 min. Przelot wzdłuż Wisły by około 12:30 zameldować się przy ujściu Wisły do Bałtyku.
Śniadanie przy przeprawie promowej, start, przelot wzdłuż plaży i koniec tej przygody lądowaniem przy molo w Sopocie.
Jedna z najfajniejszych akcji pomimo faktu, iż nie przepadam za długimi przelotami.
Cała wyprawa w niecałe 36h.
W nocy powrót do Warszawy.

Dzień 4 (czwartek)
Od 9:00 w pracy :)

Fotka wykonana chwilę po starcie w Grabiach drugiego dnia wyprawy, gopro hero3 black.

Więcej fotek na moim zawodniczym fb: facebook.com/lojakpl
Latanie jest spoko ;)

#latanie #sport #paralotnie #paralotniarstwo #gopro #selfie #fotografia #tworczoscwlasna #motoparalotnie #wyprawa #polska #wykop #wisla #krakow #warszawa #torun #grudziadz #gdansk #sopot
Pobierz Lojak - @Lojak: Jeden z moich najbardziej szalonych pomysłów przelecieć Polskę motopa...
źródło: comment_g4rcyGfzxyEpyrxM3vSwlOATfYZBQHkt.jpg
  • 10